Kadına Dair Herşey

Çocuklarda Soğuk Algınlığı İçin Bitkisel Öneriler

Çocuklarda Soğuk Algınlığı İçin Bitkisel Öneriler

Kış aylarında özellikle çocuklarda görülen soğuk algınlığı ve öksürük için evde hazırlayacağınız bitkisel kürler ve bu kürler sayesinde antibiyotik etkisi verip bağışıklık sistemine zarar vermeden kolayca uygulayacağınız ve çocuklarda iksir etkisi gösteren, doğal yöntemler hastalıklardan kurtulmamız daha sağlıklıdır.

ÇOCUKLARDA GÖRÜLEN HASTALIK SEBEPLERİ

cocuk-gripİnsan organizması mükemmel bir şekilde yaratılmış, organlar, hücreler ve vücuttaki bütün maddelerin zerrecikleri birbirinden haberdar ve birbiriyle uyum içerisinde tıpkı bir fabrika gibi çalışır. Bu fabrikanın en önemli ustası, koruyucusu bağışıklık sistemidir. İnsan organizmasına zarar verebilecek olan; hazır ürünler, sentetik madde içeren gıdalar, doğal olmayan besinler ve tüketilen abur cubur vb. ürünler yoluyla vücuda girdiğinde savunma mekanizmamız olan bağışıklık sistemimiz devreye girer ve onun bu savunması da hastalık olarak görülür. Bir nevi alarm durumuna geçen vücut bunu ateş, aksırma, öksürük gibi belirtilerle ortaya çıkarır. Bu sıkıntılı gibi görünen durum aslında bağışıklık sisteminin görevini yerine getirdiğini, vücudun savaş halinde olduğunu ve kendisine zarar veren mikrobun haberini vermektedir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek Ve Öksürük için Doğal İlaçlar

Her şeyden önemlisi kış aylarında evimizden; bal, zencefil(taze veya kurusu), elma sirkesi, limon, keçiboynuzu pekmezi ve kabuk tarçın eksik etmediğimizde çocuklarımız içinmuhteşem antibiyotik etkisi veren iksirler hazırlayabiliriz. Öncelikle öksürüğümüz kuru ve kulağa hoş gelmeyen bir öksürük ise; karaturp, bal ve zencefil üçlüsünü öneriyoruz. Hazırlanışı ise: İki büyük boy karaturp resimde görüldüğü gibi oyulur, dibine zencefil tozu ya da rendelenmiş taze zencefil koyulur ve üzerine bal ilave edilir. Dışarıda, gece ayazda bekleteceğimiz bu karışım sabah aç karnına bir çay bardağı kadar, kalan kısmı da gün içerisinde içirilir.

Her akşam tagrip-dogal-cozumlerze hazırlanmış bu karışım 3 gün boyunca içilir. Öksürüğümüz alerjik astıma bağlı ise yarım kavanoz keçiboynuzu pekmezine en az 1 tatlı kaşığı zencefil tozu karıştırılıp sabah ve akşam 1 yemek kaşığı verilir. Ve yine gün içeresinde öksürüğü olan çocuklarımıza 3-4 su bardağı suyun içine dörde bölünmüş 2 elma, birkaç kabuk tarçın, küçük bir parça kuru veya yaş zencefil atılıp 10 dakika kaynatılır.

Vücudumuzun bağışıklık sistemi ne kadar kuvvetli olursa hastalıklarla mücadele etmek o kadar kolay olur. Bağışıklık sistemini kuvvetli tutmak için ise özellikle zencefili mutfaklarınızdan eksik etmeyin.

 

 

Bir önceki yazımız olan Çalışan Anneler Nasıl Emzirmeli başlıklı makalemizde anne sütü ve çalışan annelerin emzirmesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Çocuklarda Soğuk Algınlığı İçin Bitkisel Öneriler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ