Kadına Dair Herşey

Çocukların Evde Oynayabileceği Harika Oyunlar

Çocukların Evde Oynayabileceği Harika Oyunlar

Çocuklar..Malum enerjiyle dolular ve her an bir şeylerle oynamak ve zaman geçirmek istiyorlar.Hele ki bir de dışarı çıkamadıklarında bu durum daha da sıkıntılı bir hal alabiliyor.Ama çözümü var.Hem çok eğlenip,hem de eğlenceli zaman geçirebilecekleri bu oyunları çok sevecekler.
Lazer ışınlarından bir casus gibi kaçmalarını sağlayın

Lazer Oyunu

İpleri bu şekilde asarak onlara güzel bir oyun yapabilirsiniz.Amaç iplere değmeden karşı tarafa geçebilmek olacak.

 

Yarış pisti hazırlayabilirsiniz

Yarış pisti

İhtiyacınız olan sadece renkli plastik bantlar.

 

Okul öncesi çocuklar için güzel bir oyun

Şekil çizme

Öncelikle kenar kısımları biraz yüksekçe bir kap bulun.Ardından içerisine un,pirinç,şeker,mercimek dökün.Çocuğunuza bir pipet ya da bir çubuk verin ve şekiller oluşturmasını söyleyin.Sizin göstereceğiniz şekiller olması daha faydalı olabilir.Hayal gücü ve motor zeka gelişimi açısından faydalı bir oyundur.

 

Süngerden jenga

Sünger Jenga

Banyoda kullandığınız sünger olur,bulaşık süngeri olur hiç fark etmez.Fotoğrafda gördüğünüz gibi dikdörtgen şeklinde kesin.İsterse bunlardan ev dilerse kuleler yapsın
Yarış yapsın

Yarış oyunu

Bulacağınız bir leblebi,fındık ya da herhangi bir hafif şeyi pipetlerle bir noktaya kadar götürmelerini isteyin.Yarışsınlar,enerjilerini fazlasıyla atacaklardır.

 

Roket balonlar

Roket oyunu

İhtiyacınız olan bir pipet,ip ve balon.İpi bir noktadan bir noktaya asın ve içerisinde pipet yer alsın.Bu pipeti de balona yapıştırın.Balonu şişirin ve bırakın.Balon bir uçtan diğer uca roket gibi gidecektir.

 

Kendi evi,şatosu olsun

Şato oyunu

Çarşaflar yardımıyla bu tarz bir yer hazırlayabilirsiniz.Koltuk minderlerini,sandalyeleri ve yastıkları kullanarak ona özel bir oyun alanı yaratabilirsiniz

 

Yüzme makarnalarını oyun olarak kullanın

Deniz makarnası

Makarnayı ortadan ikiye kesin.Bir başlangıç ve bitiş noktası belirleyin kağıtlarla.Misketlerle harika bir parkur olacaktır.

 

Balon raketiBalon oyunu

Bu şekilde plastik tabaklardan raketler yapın.Balonu düşürmemek için birbirleriyle oynasınlar.

 

Renkli çubuklar

Renkli çubuklar

Bu tarz çubukları her kırtasiyede bulmanız mümkün.Bu çubukların iç kısmında ince bir tel yer alıyor.Etrafı ise peluşla kaplı vaziyette.Ardından bir makarna süzgecini çocuğunuza verin ve şekiller oluşturmasını isteyin.

 

Bir önceki yazımız olan Anneler Gününde Ne Hediye Alabilirim? başlıklı makalemizde anneler günü ve hediye önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Çocukların Evde Oynayabileceği Harika Oyunlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ