Kadına Dair Herşey

Dağınık Odalarınızı Düzenlemek İçin Dolap Fikirleri

Dağınık Odalarınızı Düzenlemek İçin Dolap Fikirleri

Bir evde aile bireylerini özellikle de hanımları en çok rahatsız eden konu odaların dağınıklığıdır. Odaların dağınık olması ihtiyaç duyulan nesnenin bulunmasını zorlaştırdığı kadar görünüm olarak da hoş olmaz. Odaların derli toplu olması, aranılan şeyin kısa sürede bulunmasını sağlamasının yanı sıra oda içerisinde tasarruf edilebilecek yer alanını da artırır. Mutfakta, salonda, yatak odasında, banyoda, balkonda kısacası evin hemen hemen her bölümünde kullanabileceğiniz dolaplar evinizi dağınıklıktan kurtararak düzenleme konusunda en büyük destekçiniz olacaktır

 

 

Hayat Kurtaran Dolaplar

Antrede kullanacağınız dolap pek çok ıvır zıvırınızı ortadan kaldırabilir. Örneğin, banyonuz küçük, çamaşır makinenizi ve deterjan gibi temizlik malzemelerinizi koyacak yeriniz yok. Antrede yaptıracağınız dolabın bir köşesini çamaşır makinesi ve temizlik malzemelerinize ayırarak bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Ayrıca banyodaki lavabonun altını dolapla çevirerek temizlik malzemelerinizi koyabilir, lavabo üstündeki aynanızı dolaplı yaptırarak da kozmetik ürünlerinizi veya kişisel bakım malzemelerinizi yerleştirebileceğiniz bir yer kazanabilirsiniz.

Hem Şık Hem Fonksiyonel

Evin en çok dağılan bölümlerinin başında oturma odası ve çocuk odası gelir. Okunulan gazeteler, kitaplar, çocukların oyuncakları, televizyon kumandası gibi birçok eşya odada dağınıklık yaratır. Orta sehpa ve yan sehpalarda raf kullanarak veya odalarınız küçükse duvara çeşitli ebatlarda, dekoratif mini dolaplar monte ederek dağınık odalarınızı düzenleyebilirsiniz.

Mini Kilerler

Her bayanın hayalinde geniş bir mutfak vardır. İçinde rahatlıkla hareket edebildiği bir alanı olsun ister. Hiç olmazsa mutfak tezgâhı uzun olmalı veya ailenin oturabileceği büyüklükte bir mutfak masası sığacak kadar alan olmalıdır. Ancak ne yazık ki her mutfak böyle olmaz. Küçük mutfaklarda kullanılabilecek pek çok dolap türüyle küçüklüğünün yaratmış olduğu dağınıklıktan kurtulmanız mümkün. Örneğin, yemek masasını duvara sabitleyip altına dolap yaptırabilirsiniz. Böylece hem yemek masasına hem de içine bakliyat, un veya patates, soğan gibi sebzelerinizi koyabileceğiniz mini bir kilere sahip olmuş olursunuz.  Ayrıca,  duvara monte edeceğiniz raflı bir dolaba baharatlarınızı yerleştirebileceğiniz gibi dolabı aksesuarlarınız için bir köşe olarak da kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaratıcı Genç Odası Fikirleri başlıklı makalemizde genç odası fikirleri, genç odası önerileri ve yaratıcı genç odaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Dağınık Odalarınızı Düzenlemek İçin Dolap Fikirleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ