Kadına Dair Herşey

Daha Aydınlık Mutfaklar İçin Öneriler

Daha Aydınlık Mutfaklar İçin Öneriler

Mutfaklar bazen evin karanlık noktalarında kalabilir. Bu durumda ise mutfak lambası seçimi önemli bir yer tutuyor.  İyi bir aydınlatma öle oldukça konforlu bir mutfağa sahip olmak mümkün oluyor. Mutfaklarının iyi bir şekilde aydınlatılması da doğru seçimler ve tercihler ile mümkün oluyor. Mutfaklarının avizeler nasıl olmalı? Mutfak avizeler günün karanlık olan bölümlerinde mutfağı yetki kadar aydınlatacak özelliklere sahip olmalı.  Bunun için avize nın kullanılmış olduğu nokta sa önem taşımaktadır. Avize mi yoksa lamba mi tercih edilmeli? Lamba tercih edildiğinde,  mutfak lambası nasıl olmalı? Şeklinde birçok soruya cevap verildiğinde ve uygulandığında doğru bir dekorasyon yapılmış olacaktır.

Mutfak Dekorasyonunda Aydınlatma

Aydınlık bir mutfağa sahip olmak için mutfaklarının avizesi nasıl olmalı?, mutfak lambası nasıl olmalı? Gibi soruları cevaplamak kadar, mutfağın aydınlık olması için nasıl bir dekorasyon uygulanmalı sorusu da cevaplanmalı. Mutfakta renk seçimi aydınlık bir mutfak için oldukça etkili olacaktır.  Açık renkler ile mutfakta ısınsın yansıdığı aydınlık bir ortam oluşturulacaktır.  Mutfak tezgahlarında aydınlık olmasını karanlık kalmamasını istediğinizde de dolap altlarına spot lamba kullanmak etkili bir yöntem olacaktır.  Özellikle ışıklandırma gereken yerlerde de uygun olan mutfak lambası kullanılabilir.  Böylece konforlu bir dekorasyon yapılmış olacaktır.  Mutfağın aydınlık ve ferah olmadı için etkili bir avize seçimine de dikkat etmelisiniz. Mutfak dekorasyonu nurun havası seçmiş olduğunuz aydınlatma elemanı ile çok daha farklı olacaktır.

Mutfak Aydınlatma Önerileri

Aydınlık bir mutfak için seçtiğiniz açık renk ile birlikte güzel bir dekorasyon uyguladınız. Peki mutfakların avizesi nasıl olmalı?  Mutfağın büyüklüğüne uygun bir avize seçilmelidir.  Böylece yeteri kadar ışıklandırma sağlanmış olacaktır.  Diğer bir konu ise gerekli görülen köşelere ve dolap içlerine de mutfak lambası kullanılmalıdır.  En güzel şekilde aydınlatma yapıldığında oldukça kullanışlı bir mutfağa sahip olacaksınız.  Mutfak lambası nasıl olmalı? Mutfak lambası kullanıldığı yere göre seçilmeli.  Her yere gömme spot olmayacağı gibi her yere şarkı lambalar da olmayacaktır.  Bir aksesuar olarak ta mutfak dekorasyonuna uygun olan lamba ve avize kullanılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Mutfağınız Küçük Mü Geliyor? başlıklı makalemizde Duvar Kağıdı ile Mutfak dekorasyonu, duvar renkleri ile dekorasyon ve ev dekorasyonunda renklerin önemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Daha Aydınlık Mutfaklar İçin Öneriler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ