Kadına Dair Herşey

Daha Büyük Gözler İçin Makyaj Hileleri

Daha Büyük Gözler İçin Makyaj Hileleri

Göz Makyajı

Göz makyajı, makyajınızın en önemli adımı sayılır. İyi bir göz makyajı yapmak için, göz renginize uygun renkleri bilmeli ve ona göre makyajınızı yapmalısınız. Büyük göz makyajı nasıl yapılır? Veya gözleri büyük göstermenin yolları nelerdir?  Gözleri büyük gösteren makyaj hileleri nelerdir? Sorularınızın cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu ipuçlarına dikkat ederek göz makyajınızı yaparsanız, dikkat çekici ve etkileyici gözlere sahip olabilirsiniz.

Göz Makyajı İçin Gereken Malzemeler

Göz makyajı yapmak için sahip olmanız gereken bazı malzemeler vardır. Bunlar; ten renginize uygun tonda göz altı kapatıcısı, far, far fırçası, kirpik kıvırıcı, göz kalemi, kaş renginize uygun kaş kalemi, rimel ve eyelinerdir. Makyajınızı günün hangi saati için yaptığınız ve nasıl bir ortamda bulunacağınız bu makyaj malzemelerinden hangisini kullanacağınız için önemli faktörlerdir.

Büyük göz makyajı nasıl yapılır ? gözleri büyük göstermenin yolları ve gözleri büyük gösteren makyaj hileleri aslında sandığınızdan çok daha kolaydır.

Göz Altı Kapatıcısı: Yorgun veya koyu renkli göz altları gözlerinizin çökük ve daha küçük gözükmesine neden olur. İyi bir kapatıcı ile bu görünümden kurtulmalı ve makyajınıza ondan sonra başlamalısınız.

Rimel: Uzun ve kıvrık kirpikler gözlerinizin olduğundan çok daha büyük gözükmesine yardımcı olur. Kirpikleriniz kısa veya düz olabilir. Bunun için kirpiklerinizi, kirpik kıvırma aleti ile kıvırabilirsiniz. Daha sonra yoğun bir şekilde kirpiklerinizi uzun gösteren rimellerden edinmeli ve uygulamalısınız. Rimel uygularken sadece uçlarına değil diplerine de uygulamaya özen göstermelisiniz.

Gözünüzün alt kısmında olan kirpiklerinize de rimel uygulamanız gerekir. Böylece gözleriniz daha açık durur ve iri gözükür.

Beyaz Göz Kalemi: Gözünüz alt ve iç kısmına süreceğiniz beyaz (açık renk) göz kalemi yaratacağı yansıtma etkisi ile gözlerinizin daha derin ve büyük gözükmesine yardımcı olur.

Eyeliner: Göz kapağınızın tümüne sürülen eyeliner gözünüzü daha küçük gösterir. Bu nedenle eyeliner uygulamasını gözünüzün ortasından başlayarak yapmalısınız. Çizgiyi gözünüzün dışına kadar çekmeniz de gözünüzün büyük gözükmesine yardımcı olacaktır.

Kahverengi Far: Göz kapağınızın katlanma kısmının bir az üstüne kahverengi far uygulamanız gözünüzü  daha iri gösterir.

Gözleri büyük göstermenin yollarından bazıları bunlardır. Bu öneriler; gözleri büyük gösteren makyaj hileleri nelerdir ve büyük göz makyajı nasıl yapılır sorularınıza umarız yanıt olabilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Bitkisel Kürler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Büyük Gözler İçin Makyaj Hileleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ