Kadına Dair Herşey

Daha Hacimli Kirpikler İçin Öneriler

Daha Hacimli Kirpikler İçin Öneriler

Yüz makyajında oldukça çekici etkiye sahip olmanın yolu kirpiklerden geçer. Kirpikleriniz hem makyajınızı çok daha güzel gösterirken hem de bakışlarınızı etkileyici kılar. Eğer doğuştan böyle kirpiklere sahip değilseniz veya hastalık, yaşlanma gibi nedenlere bağlı kirpik dökülmesi yaşadıysanız; hayalini kurduğunuz hacimli kirpiklere sahip olmanız hiç zor değil.

Doğal Uzun Kirpikler

Eğer size takma kirpikleri kullanışsız, yapay ve masraflı buluyorsanız, kirpiklerini uzun göstermek için çeşitli yöntemleri uygulamanız gerekir.

Saç bakımında tercih edilen yağlardan olan ve hemen hemen bütün aktarlarda bulunun Hint yağı ve Badem yağı ile doğal uzun kirpiklere ulaşmanız çok kolay. Hint yağının kirpikleri uzatmasının yanı sıra beslemesine de yardımcı olacağı için kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Biten maskara fırçanızın ucuyla veya pamukla, kirden arınmış kirpiklerinize, gece yatmadan gözünüze temas etmeyecek şekilde uygulayabilirsiniz. Sabah yüzünüzü yıkadığınız takdirde bütün gün sizi rahatsız hissettirecek yağ hissi de olmayacaktır. Bu yöntemi tercih etmezseniz günlük kullandığınız rimelin içine birkaç damla bu yağı damlatarak kullanabilirsiniz. Eğer düzenli olarak uygularsanız 3 hafta içindeki farkı sizde göreceksiniz. Bununla birlikte yağlı makyaj temizleyici ürünlerinden de uzak durmalısınız.

Hacimli Kirpikler İçin Rimel Kullanımı

Öncelikle kalitesiz rimel kullanımınızı sonlandırmalısınız. Kirpik yapınıza uygun fırçaya sahip bir rimel tercih etmelisiniz. Hacimli kirpik için rimel kullanımı ne kadar doğru uygulanırsa o kadar hacimli ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Rimelinizle birlikte kirpik bazı ve kirpik tarağı da kullanırsanız sonuç daha mükemmel olacaktır. Kirpik kıvırma aletleri uzun vadede kullanıldığı zaman kirpiklerde kırılma ve dökülme yapacağı için çok tavsiye edilmez.

Kirpik bazı rimel kullanılmadan önce uygulanır ve rimelin daha etkili görünmesini, kirpiklerin uzun ve hacimli görünmesini sağlar. Bir kat baz uyguladıktan sonra kuruması için birkaç dakika beklemelisiniz. Üzerine uygulayacağınız rimeli, kirpiklerinizi tarıyor gibi kirpik dibinden başlayarak en uca doğru uygulamalısınız ve iki kat sürmelisiniz. Rimelinizi sürmeden önce kirpiklerinizin ayrı ayrı ve düzgün durduğuna emin olmalısınız. Aksi takdirde rimel kirpikte topaklaşma, birleşme gibi bir görünüm yapabilir. Eğer çok sık bu durumla karşılarsanız rimeliniz değiştirmeniz gerekir.

Birleşmiş kirpik görüntüsü kirpiklerinizdeki hacmi sönük göstereceği için, böyle bir durumda kirpik tarağınızdan yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ojelerde Sonbahar Renk Önerileri başlıklı makalemizde oje renkleri, oje trend renkler ve ojede sonbahar renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Daha Hacimli Kirpikler İçin Öneriler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ