Kadına Dair Herşey

Daha Zayıf Görünmek Sizin Elinizde

Daha Zayıf Görünmek Sizin Elinizde

Hemen hemen çoğumuz fazla kilolarımızdan şikâyetçiyizdir. İster “benim iyice bir zayıflamam lazım” deyin, ister bir türlü verilemeyen şu “5 kiloyu versem bana yeter” deyin ya da sadece birkaç kilo fazladan bahsedin; sonuçta kilosundan memnun kadın pek yok gibidir. Bel, göbek, basen, göğüs, kol, sırt; hiç fark etmez. Şikâyet edecek, hayıflanacak ya da inceltilecek bir tarafımız mutlaka vardır. Ancak öte yandan kilo vermenin hiç de kolay olmadığını hepimiz biliriz. Daha zayıf görünmek istemeyenimiz yoktur ama bunun için zor zahmetlere girmeyi de istemeyiz.

 O halde bu yazımızın konusu belli oldu; daha zayıf nasıl görünebiliriz?

Belki sizi hemen zayıflatamayız ama hemen daha zayıf görünmenizi sağlayabiliriz. Bunun için yapmanız gereken birkaç şart var, doğru kombinler kullanmak ve en önemlisi vücudunuzu tanımak, ona göre giyinmek. Size vereceğimiz bazı ipuçları ile artık daha zayıf görünmek çok kolay.

Sorunun nerede olduğunu tespit edin. Buna doğru karar verdikten sonra daha zayıf gösteren pantolon modellerinden birini tercih ederek görünüşünüze bambaşka bir hava katabilirsiniz.

  • Eğer göbek ve karın bölgenizden şikâyetçi iseniz, daha zayıf görünmek için düşük belli pantolonlardan kaçınmalısınız. Yüksek belli pantolonlar sizi daha zayıf gösterecektir. Ayrıca yüksek belli pantolon ile kullanacağınız tişört belinizin biraz altında olmalıdır. Bu sayede bacak boyunuz da daha uzun görünür.
  • Basen bölgenizden şikâyetçi iseniz, sizin için zayıf gösteren pantolon modeli, boru kesimli dediğimiz kalçayı sara ancak bacaklara doğru daralmayan modeldir. Böylece fazla kilolarınızı saklamış olursunuz. Ayrıca yüksek belli bir pantolon ile belinizi tam sıkarsanız, belinizi inceliği daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır.
  • Eğer göğüs bölgenizden, sırt ve kollarınızdan yani üst bedeninizden şikayetçi iseniz, dar kesimli bacaklarınızı saran pantolon modelleri sizi daha zayıf gösterecektir. Çünkü bu tip vücut yapısında, bacaklar genellikle incedir. Dolayısıyla bacaklarınızı saran bir pantolon ile hem ince olan yerlerinizi ön plana çıkarmış olursunuz, hem de dar pantolonu bol bir tişört ile kombinleyip üst bedeninizin kusurlarını  kamufle etmiş olusunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesi Sorunu Ve Etkili Çözüm Yolları başlıklı makalemizde Saç dökülmesine bitkisel çözümü evde, saç dökülmesine doğal çözümler ve saç dökülmesine karşı en iyi şampuan hakkında bilgiler verilmektedir.


Daha Zayıf Görünmek Sizin Elinizde Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ