Kadına Dair Herşey

Dalgalı Saç Modelleri 2017 Trend Kesimi

Dalgalı Saç Modelleri 2017 Trend Kesimi

Saç tipleri kişiden kişiye çok fazla değişiklik göstermektedir. Dalgalı, düz, kıvırcık, ince telli, kalın telli derken pek çok çeşit ve dolayısıyla pek çok model söz konusu olmaktadır. Geçici ya da uzun süreli kalıcı bir şekilde düz saçları dalgalı, dalgalı saçları düz yapmak mümkün olmaktadır. Dalgalı saç modelleri ve yapılışı daha çok ustalık ve özen gerektiren bir konudur.

Dalgalı Saç Modelleri 2017

Düz Saçları Dalgalı Yapmak

Düz saçları uzun süreli kalıcı bir şekilde dalgalı forma getirmek mümkündür. Fön, maşa, fırça yardımıyla geçici olarak da dalgalı saça sahip olmak mümkündür.Konusunda uzman kuaförler dalgalı saç nasıl yapılır sorusuna özenli ve profesyonel bir çalışma ve doğal malzemelerle cevap vermektedirler. Dalgalı saçların bakımı düz saçlara göre daha zor olmakla birlikte, pek çok bayan tarafından da tercih edilen bir saç tipidir.

Dalgalı Saçların Kesimi

Dalgalı saçları uzun ya da kısa olarak kullanmak mümkündür. Gerekli özen ve bakım gösterilir ise dalgalı saçlardan harikalar yaratılabilir. Topuzdan kısa modellere kadar her türlü çalışmanın yapılabildiği dalgalı saçların kesiminde de uzmanlar çok başarılı modeller yaratabilmektedirler.Dalgalı saç modelleri kesimi sırasında saçın iyice düz hale getirildiğinden emin olunmalıdır. Aksi durumda kısalı uzunlu başarısız kesimlerle karşılaşılabilir. Dalgalı saçların kesiminde boyun ayarlanması da çok önemlidir. Saçın kurumasının ardından dalgalarla birlikte boyunun kısalacağı göz önünde bulundurularak kesim yapılmalıdır.

Dalgalı saç modelleri

Dalgalı Saçların Bakımı

Her saç tipinde olduğu gibi dalgalı saçlarda da serumlar, besleyici maskeler gibi bakımlar yapılmalıdır. Yıkandıktan hemen sonra taramayı kolaylaştırıcı kremler ile saçlar taranmalıdır. Aksi durumda saçlar kolayca kırılıp kopabilir.Bayanlarda olduğu gibi erkek dalgalı saç modelleri ve yapılışları sırasında özen, uzmanlık ve profesyonellik gerektiren çalışma ile başarılı ve modern sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Dalgalı Saç Modelleri 2017 Trend Kesimi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ