Kadına Dair Herşey

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri

Özellikle kadınların en önem verdikleri konulardan birisi de saçlardır. Saçlar neredeyse kişinin bütün ifadesini değiştirebilmektedir. Bu nedenle saçlar ayrıca özen gösterilmesi gereken bir yerdir. Son yıllarda farklı saç tasarımları ve saç renkleriyle de başarılı saç modelleri ortaya konulmaktadır.  Saç modelleri artık tek başına bir anlam ifade etmemektedir. Her rengin ihtiyaç duyduğu saç modeli de farklılık göstermektedir. Ancak buna karar vermek pek de kolay değildir. Çünkü yüz tipi, saç rengi ve saç kesimi yapılacak saç modeli için önemlidir. Yine de tüm bunlar rağmen dalgalı saç modelleri popüler olmayı sürdürmektedir.

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri Nelerdir

Dalgalı saç modellerinin doğal görünümü ile dikkat çekiciliğini günümüzde de sürdürmektedir. Dalgalı saç modelleri artık çeşitlendirilerek kullanılmaktadır. Kimi zaman evde de uygulanabilecek dalgalı saç modelleri bulunmaktadır. Evde dalgalı saç modeli yapıp kullanabilmek aslından oldukça basittir. Evde yapılabilecek dalgalı modeller şunladır;

Dalgalı Saç Modelleri

  • Dalgalı saç modellerinin en basiti banyo sonra ıslak saçı taramandan gelişi güzel kurutmak ile elde edilmektedir. Hem kullanışlı hem de basit bir saç modeli olacaktır.
  • Maşa, dalgalı saç modellerinin vazgeçilmez saç aletidir. Maşa ile doğal kıvırmalar yaparak kullanmak mümkündür.
  • Akşamdan saç örmek ve bu örükleri sabah açmak çok eski bir dalgalı saç elde etme yöntemi de olsa hala sıklıkla kullanılan basit bir dalgalı saç modeli elde etme yöntemidir.
  • Bigudi de eski bir yöntem olsa da evde yapılması mümkündür. Ama diğer yöntemlere göre daha yorucu olabilmektedir.

Kolay Dalgalı Saç Nasıl Yapılabilir

Kolayca dalgalı saç elde etmenin yolu dalgalı kesimlerden geçmektedir. Dalgalı saç modelinin kesimleri düz kesimden biraz farklı ancak hiçbir işlem yapmadan da günlük yaşamda kullanılabilecek bir kesimdir. Bunun yanı sıra dalgalı saçlara sahip olanlar bu açıdan oldukça şanslıdır. Yapacakları birkaç ufak dokunuş ile harika saçlara kavuşabileceklerdir. Dalgalı saça sahip olanlar sabitleyici sprey ve saç köpüğü kullanarak elektriklenmeyen şık saçlar elde edebilirler. Kolay dalgalı saç için bazen düz bir saça sahip olmak da yeterli olabilecektir. Bunun için dalgalı kesim ve sabitleyici sprey yeterli olacaktır.

Dalgalı Saç Nasıl Kullanılmalıdır

saç modelleri

Dalgalı saçların güzel görünebilmesi için bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle iki tonlu saçlarda dalgalı saç modelleri daha şık durmaktadır. Son zamanlarda çokça kullanılan ombre dalgalı saçlar için ideal olabilir. Tek renkli saç modellerinde dalgalı saçların görüntüsü daha sıradan görülebilir. Dalgalı saç modellerinde sıklıkla görülen bir sorun olan elektriklenme bazı ürünlerle ile yatıştırılabilir. Böylece saç gün içinde güzelliğini korumayı da sürdürecektir.  Dalgalı saç modellerinde tercih edilen yeni bir görüntüsü ise perçemlerdir. Perçemler dalgalı saça farklı bir hava katarak daha doğal görünmesini sağlayacaktır. Duruma göre perçemler şekillendirilerek de kullanılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Fönlü Saç Modelleri başlıklı makalemizde Dışa dönük fön modeli, Harika fönlü saç modelleri nasıl yapılır ve İçe dönük fön modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Dalgalı Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ