Kadına Dair Herşey

Dekorasyon Hayat Tarzınızı Yansıtsın

Dekorasyon Hayat Tarzınızı Yansıtsın

Evinizde tercih ettiğiniz mobilyalardan tutunda halı ve perdeye hatta küçük objelere kadar bir çok eşya sizin hayat felsefenizi ve yaşam şeklinizi ortaya koyar. Kendinizden izler yansıtan evinizin dekorasyonunda farkında olmadan iç dünyanızın iz düşümünü görürsünüz. Seçtiğiniz stil ve tarz ne olursa olsun en önemli olan dekorasyonda rahatlığın ön planda çıkmasıdır.

Evinizin dekorasyonunu yaparken çoğunlukla bir tarz üzerinden gitmeyenlerdenseniz eviniz  yaşam biçiminizi tamamen ortaya koyan  kişiliğinizi yansıtan alanlar haline gelir. Renklerin birbiri ile olan uyumu mobilyalardaki seçiminiz karakterinizin birer yansıması haline gelir. Örneğin klasik mobilyalarda ısrarcı iseniz bu sizin ne kadar muhafazakar ve geleneklere bağlı olduğunuzu gösterirken bol yastıklı rahat ve modern koltuklarda özgürlüğünüze ve rahatlığınıza olan düşkünlüğünüzü göz önüne serer.

Özellikle rahatlığın ve özgür düşüncenin harmanlandığı bohem ev aksesuarları ile yaşam alanınızı renklendirirken, fazla masraf gerektirmeyen dokunuşlarla kendinize özgü bir bohem tarzda dekorasyon oluşturabilirsiniz. Renklerin özgürce buluştuğu, mobilyalarda da kuralsızlığın kural olduğu bohem tarzı dekorasyonda tek ilke rahatlıkdır. Zıt renkler ve karmaşık desenlerin biraraya getirildiği  Bohem tarzı genellikle marjinal duruş sergileyen ve modern çizgide özgür olmayı sevenlerin tercih ettiği bir dekorasyon şekli olarak karşımıza çıkar.

Son günlerde en çok tercih edilen dekorasyon tarzı olan Retro tarzı ev dekorasyonu günümüz teknolojisi ile eski modellerin yeniden hayat bulması olarak görülür.Eski mobilyaların modernize hali olarak ortaya çıkan retro tarzında canlı renkler dikkat çekerken evlerde daha sıcak bir görüntü oluşturmak hedefleniyor. Son günlerin modası retroyu evinize taşmak isterseniz size önerim elinizde bulunan eski eşyalarda ufak değişilik yapmanız olacaktır. Örneğin eski mobilyanızın ayakların ve renginde yaptıracağınız ufak bir değişiklik evinizde farklı bir hava yaratırken aynı zamanda  fazla masraf gerektirmeden retro tarzı yaratmış olmanızı sağlayacak.

Evinizi ne şekilde dizayn ederseniz edin sizin kişiliğinizi yansıtacağını ve rahatlığınızı sağlamak içinde bunun önemli olduğunu unutmayın.Sırf moda diye sevmediğiniz bir objeyi yada koltuğu almanız, içinde rahat olmadığınız bir evde yaşamaktan öteye gitmeyeceğinden, ev eşyalarınızın size değil sizin onlara hükmetmeniz gerektiğinin farkında olmalısınız. Ev dekorasyonu tarzınız ne olursa olsun  benimsemediğiniz eşyaları almakdan kaçınmanız  ve evinizi lüzumsuz eşyalar ile doldurmamanız önemli.

Bir önceki yazımız olan Düzenli Dolap Için Öneriler başlıklı makalemizde dolay dizaynı, düzenli dolap için öneriler ve düzenli dolap nasıl oluşturulur hakkında bilgiler verilmektedir.


Dekorasyon Hayat Tarzınızı Yansıtsın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ