Kadına Dair Herşey

Dekorasyon Nedir Nasıl Olmalıdır

Dekorasyon Nedir Nasıl Olmalıdır

Dekorasyon aslında içinde bulunduğumuz her mekanın atmosferini belirleyen önemli bir tasarım ögesidir. Siz farkında olsanız da olmasanız da o alandaki kişileri psikolojisini ve tavırlarını dekorasyonla etkileyebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz her mekan gerek evde gerek işte gerek sokakta olsun kendiliğinden doğal olarak veya özel bir tasarım düşüncesiyle dekore edilmiştir. Siz evinizi baz almak isterseniz hangi dekorasyon tarzını baz almak istediğinize nasıl karar vereceğinizi düşünüyorsanız size son dönemin en popüler dekorasyonu olan country tarzını öneririz. Country tarzı nedir?

Country Tarzı Nedir?

Country tarzı nedir sorusunun en güzel cevabı 18. Ve 19. yüzyıllar arası Avrupa iç mimarisi örnek verilebilir. Günümüzdeki modern ve küt kesimlerin asla kabul görmediği daha özenli, işli, oymalı ve bir o kadar zarif olan bu tarz özellikle İngiliz evlerinin uzun yıllar vazgeçilmezi olmuştur. Şıklık ve zarafetin tam anlamıyla ortaya konduğu country tarzı bir dekorasyon sizi he geçmişe götürür hem de bir kraliyet evini anımsatır. Genel olarak beyaz, kırık beyaz veya krem renkleri country tarzı ürünler için tercih edilir.

Salon Dekorasyonu

Evinizi dekore edeceksiniz ve en önemli alanı yani zamanınızın neredeyse çoğunu geçireceğiniz salon dekorasyonunu nasıl yapacağınız konusunda endişelisiniz. İlk karar vermeniz gerek şey aslında nasıl bir atmosfer yaratmak istediğiniz yani siz çok rahat ve konforlu bir alanda mı zaman geçirmek istiyorsunuz yoksa çok daha şık ve ışıltılı bir yerde mi? Salonunuzun şekli de dekorasyonda etkilidir.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dikdörtgen salon dekorasyonu nasıl yapılır cevabı en çok merak edilen sorulardandır. Dezavantajmış gibi görülen bu şekil aslında oldukça avantajlıdır çünkü koltuk masa gibi büyük parçaları kolaylıkla ayırma ya da birleştirme alternatifi sunar. Böylece hoş bir akış sağlayabilirsiniz. Sırayla önce koltuklarınız kendi içinde kare şeklinde dururken arka tarafa masa ve yemek grubu yerleştirilebilir. Bu sayede iki farklı alan yaratmış olursunuz. Aralarda çeşitli saksı bitkileri ya da lambader vb gibi diğer dekorasyon objelerini yerleştirerek sınırları kaydırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Çalışma Odaları Ev Dekorasyonunda Nasıl Dizayn Edilir başlıklı makalemizde çalışma odası dekorasyon örnekleri, çalışma odası nasıl olmalı ve çalışma odası tasarımları ev hakkında bilgiler verilmektedir.


Dekorasyon Nedir Nasıl Olmalıdır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ