Kadına Dair Herşey

Dekorasyon Uygulamaları

Dekorasyon Uygulamaları

Eviniz ve yaşam alanınız sizi ne kadar çok yansıtır ve içinizi ne kadar çok açarsa o kadar mutlu ve huzurlu yaşarsınız. Evinizin içinde pratik ev dekorasyon fikirleri ile küçük dokunuşlar yaparak büyük farklar yaratabilirsiniz. Bu farklı renge boyayacağınız bir vazodan tutunda, plastik kaşıklardan şamdan yapımı bile olabilir.

Günümüzde iç dekorasyon örnekleri çok fazladır. Önemli olan sizin beğeneceğiniz ve seveceğiniz dekorasyonu elde etmektir. Bunun için çok fazla araştırmanız ve size en uygun olanları seçmeniz gerekir. İnternet, dergiler ve mağazalar size bir çok değişik fikir verecektir.

Bizim küçük olan evleriniz için pratik dekorasyon önerilerimiz şu şekildedir;

Açık Renklerin Gücünü Kullanın

Açık renkler ışığı çok daha fazla yansıtır böylece eviniz çok daha ferah gözükür. Ancak açık renk seçerken de doğal ve pastel renkler seçmeniz önemlidir. Böylece göz yorucu değil daha rahatlatıcı bir ambiyans yakalamış olursunuz.

Geri Dönüşümün Gücü

Pizza kutularını iyice temizledikten sonra, duvar kağıdı artığı, kalın bir boya veya kumaş ile kaplayabilirsiniz. Farklı renk ve desenlerde kapladığınız kutuları duvarınıza asimetrik olarak asabilir ve böylece değişik bir tarz yaratmış olabilirsiniz.

Ayna Kullanımı

Aynalar mekana derinlik katar. Ancak oturma odanızı boydan boya ayna ile kaplamak çok mantıklı olmayabilir. Böyle bir durumda farklı boyutlardaki aynalar duvarlara asabilir ve ortama derinlik verebilirsiniz.

Saklama Alanları

Küçük mekanlarda saklama sorunu sık karşılaşılan bir durumdur. Bunun için biraz yaratıcı olmanız yeterlidir. Örneğin tuvalette havlularınızı rulo yapıp üst üste dizebilirsiniz. Hem görüntü olarak şık duracak hem de çok az yer kaplayacaktır.

Aydınlatma

Aydınlatmaların sarkık olmaması hem çok yer kaplamaması açısından hem de göz yormaması açısından önemlidir. Küçük olan mekanlarda daha sakin modelli aydınlatmalar tercih edilmelidir.

Duvarlara Dayanan Koltular

Salonda derinlik yaratmak için koltukları duvara tam olarak dayamamanız gerekir. Koltuk ile duvar asaından bırakılacak olan mesafe salonun daha geniş görünmesini sağlar.

Bu fikirler tabii ki mekanı genişletecek fikirler değildir. Ancak bu önerilerle algıları değiştirebilir ve daha ferah bir ortam hissi yaratabilirsiniz. Ayrıca evinizin boyutu dekorasyon açısından bir sorun teşkil etmez. Günümüzde küçük ev dekorasyon örnekleri çok fazladır. Önemli olan doğru ürünleri, doğru yerde ve şekilde kullanmaktır.

Bir önceki yazımız olan Duvar Rengine Göre Ev Dekorasyonu başlıklı makalemizde duvar rengi seçimi, evi aydınlık gösteren boya renkleri ve Solon boya renkleri kataloğu hakkında bilgiler verilmektedir.


Dekorasyon Uygulamaları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ