Kadına Dair Herşey

Dekorasyonda Aksesuarların Önemi Ve Seçimi

Dekorasyonda Aksesuarların Önemi Ve Seçimi

Evinizdeki mobilyaların, perde ve halıların yanı sıra bu parçaları tamamlayan aksesuarların seçimi de son derece önemlidir. Evinizi diğer evlerden ayıran dokunuşlar yapmanız için aksesuarlarınızı evinize ve zevkinize uygun seçmeniz gereklidir. Bu yazımızda sizlere ev aksesuarı nasıl seçilir? sorusunun cevabını sunmaya çalışacağız.

Aksesuar Seçiminde Mobilyaların Önemi

Aksesuar seçiminin ilk aşamasında mobilyalarınızın türü ve rengi büyük önem taşımaktadır. Mobilyalarınızın spor, modern veya klasik yapılı olması aksesuar ürünlerini seçerken önemlidir. Spor bir mobilyanız varsa klasik aksesuarlar ile kombin ettiğiniz de rüküş bir görünüm oluşacaktır. Bu nedenle mobilya tarzınız ile aksesuar seçiminizin tutarlı olması gereklidir. Ev dekorasyonunda aksesuar seçimi yapılırken mobilyanın rengine ve modeline de dikkat etmek gereklidir. Mobilyanızın kahve, beyaz veya siyah olması aksesuar seçiminde oldukça önemlidir. Mobilyanızın renklerini tamamlayan ve evinize de renk katan aksesuarlar tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Mobilyanızda bulunan gümüş veya altın renkli detaylar bulunuyorsa seçtiğiniz aksesuarların da bu detaylara uygun olması gereklidir. Mesela seçeceğiniz avizenin mobilyanıza uygun renkleri barındıran modellerde olması dekorasyon açısından daha şık olacaktır.

Aksesuarların Kullanım Şekilleri

Dekorasyonda aksesuar kullanımı için farklı tercihler söz konusudur. Aksesuarlar duvarlarda, konsol, masa veya sehpa üzerinde, TV ünitelerinde, zeminde veya tavanda tercih edilebilir. Duvar aksesuarları daha çok duvar ve mobilya rengine uygun seçilmelidir. Duvarlarda son dekorasyon trendine uygun olarak parçalı tablolar, saatler, stickerlar, parçalı aynalar, çoklu çerçeveler, hayvan figürleri kullanılmaktadır. Konsol, masa, sehpa ve TV üniteleri için seçilen parçalar evinizde ahenk sağlayacak ve mobilyalarınızla uyumlu olacak tarzlarda seçilmelidir. Son dönemlerde hayvan figürlü biblo takımları, vazolar, saatler, mumluklar, fanuslar bu bölümlerde kullanılmaktadır. Zeminde tercih edilen ürünler genellikle çiçekler veya ferforje aksesuarlar olmalıdır. Ferforjeler genellikle her mobilya takımı için uyumlu olabilmektedir. Bu özelliği ile gönül rahatlığıyla evinizde tercih edebilirsiniz. Tavanınız için ise en önemli öğeler avizeler olmaktadır. Avize modellerinin fazlalığı ve fiyatının uygunluğu ile pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Fiyatından daha çok avizenin evinizin tarzına ve renklerin birleşimine hitap edip etmediğine, odanın büyüklüğüne, odanın kullanım sıklığına bağlı olarak seçimler yapılması gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Duvar Dekorasyonu İçin Şık Öneriler başlıklı makalemizde duvar dekorasyonu, Duvar Dekorasyonu önerileri ve Duvar Dekorasyonu yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Dekorasyonda Aksesuarların Önemi Ve Seçimi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ