Kadına Dair Herşey

Dikiş İzi Makyajla Nasıl Kapatılır?

Dikiş İzi Makyajla Nasıl Kapatılır?

Makyaj İle Dikiş İzi Kapatma

Vücudun her hangi bir yerinde oluşan kesik sonrası yapılan tıbbi müdahaleler bölgede maalesef bir iz bırakır. Bu izlerden kurtulmak çeşitli estetik ameliyatlarla sağlanmaya çalışılsa da yine de bir iz kalır. Bu tür dikiş izleri görüntümüzü etkilerken moral bozukluğuna neden olur.

Hayat içinde başımıza gelen kazalar sonucu vücudumuzda oluşan izler artık moralimizi bozmayacak. Çünkü gizleme makyaj ile bu izleri kapatmamız mümkün. Günümüzde makyaj teknikleri çok gelişmiş durumda. Dikiş izlerini kapatmak için de kamufle makyaj uygulamaları yapılabiliyor.

Kamuflaj makyajın Özellikleri

Profesyonel anlamda yapılan bir makyajdır. Bu yüzden profesyonel makyaj malzemeleri kullanılır. Normal bildiğimiz makyajdan farklıdır. Dikiş izlerini normal kapatıcı makyaj ürünleriyle kapatmak mümkün değildir.

Ancak moralinizi bozmayın sizler için bu ürünlere ulaşmak kolay olacaktır. Öncelikleri ürünleri tanımanız ve nasıl uygulayacağınızı öğrenmeniz gerekir.

Makyajla her türlü dikiş izinizi kamufle etmeniz mümkündür. Dikiş yerine uygulamak için, cildinizin dokusunu daha pürüzsüz gösterecek, dikiş izini dolduracak silikon bazlı kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz.

Dikiş İzi Makyajla Nasıl Kapatılır?

Makyaj hakkında az çok bilgiye sahipsinizdir. Dikiş izi kapatan makyaj ise biraz farklı. Kapatmak isteğiniz dikiş izinin şekli ve rengi önemli. Uygulamayı buna göre yapacaksınız. Dikiş izinizi kapatmak için uygulayacağınız makyaj için belli makyaj ürünleri var. Bu ürünleri kullanmanız gerekecek.

Dikiş izinizin biçimi ve rengine göre belirleyeceksiniz bu ürünleri. Bu tür makyaj ürünleri tüm dünyada bu amaçla kullanılmakta ve çok iyi sonuçlar vermektedir. İnternetten kolaylıkla bulabileceğiniz bu ürünleri dikiş izinizi kapatmak için güvenle kullanabilirsiniz.

                                                    

Dikiş İzi Kapatan Makyaj Ürünleri

İz giderici makyaj ürünleri çok çeşitlidir ve internet ortamında satışa sunulmaktadır. Bu makyaj ürünlerini tanımanız ilk olarak atacağınız adımdır.

Dikiş izi kapatan makyaj ürünleri birkaç başlıkta toplanabilir.

  • Transparan pudra
  • Silikon bazlı kozmetik ürünleri
  • Fondöten,
  • Concealer
  • İz Giderici Krem
  • Renk düzeltici corrector stick

Dikiş İzi kapatma Makyajı Ürünleri

Dikiş izini kapatmak için kullanabileceğiniz belli kozmetik ürünler vardır.

Concealer, kryolan dermacolor camouflage transparan pudralardır. Saydam pudra olarak adlandırabileceğimiz bu ürünler dikiş izini kapatma makyaj uygulamasında belli bir sırada kullanılırlar.

Contractubex Jel, Expigment Krem, Mederma Krem, Scar Zone Krem, ScarEx Jel, Floxia Paris Regenia Krem, İlvina Salyangoz Özlü Krem, Zdrave Universal Krem ve Xeragel Krem piyasada bulunan iz giderici krem markalarıdır.

Dikiş İzi Kapatmak Makyajı Nasıl Yapılır?

makyajDikiş izini kapatma makyajla bir kamufle makyaj türüdür. Ve kişiye göre uygulama değişir. Bazı dikiş izleri dikiş yerine concealer, kryolan dermacolor camouflage, transparan pudra uygulayarak kapanabilir.

Bazı dikiş izleri ise iz giderici kremler yardımıyla kolayca kapanabilir.

Fondöten ve concealer kullanmadan önce dikiş izinize renk düzeltici corrector stick uygulayın. Renk düzelticinin üzerine concealer sürün. Kalın, kremsi kıvamdaki concealer dikiş izini mükemmel şekilde kapatmaya yardımcı olacaktır. Son olarak saydam pudra ile makyajı tamamlayabilirsiniz.

Dikiş İzi Kapatma Makyajı Yapmak Zor mu?

Az çok makyajdan anlamanız gerekir elbette. Ama piyasada bulunan ürünleri tanıdığınızda işiniz çok kolaylaşır. Bu tür makyaj ürünleri profosyonel kullanım içindir. Dikiş izi kapatma makyajı yapmak zor değil. Ürünleri iyi tanımanız nasıl bir uygulama yapacağınızı seçmeniz gerekiyor.

Eğer biraz karışık geldiyse öncelikle iz giderici kremler, şeffaf pudralar, renk düzelticiler hakkında verdiğimiz bilgileri aklınızda tutun. Bu malzemelerden uygun olanları satın alıp uygulama denemesi yapabilirsiniz.

Silikon bazlı kozmetik ürünler cildi pürüzsüz göstermeye yöneliktir. Fondöten ve concealer kapatma amaçlıdır. Renk düzelticiler renk dengelemeye yarar. Saydam pudra ise makyajı kolaylaştırır ve tamamlar.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kıvrık Kirpikler İçin Tavsiyeler başlıklı makalemizde kirpik kıvırma ve kıvrık kirpikler hakkında bilgiler verilmektedir.


Dikiş İzi Makyajla Nasıl Kapatılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE