Kadına Dair Herşey

Diş Ağrısına Hızlı Çözüm

Diş Ağrısına Hızlı Çözüm

 

Diş Sorunlarına Hızlı Tedavi

Ağız vücudun dış ortamla en çok buluştuğu organlardan biridir. Yemek yerken, konuşurken, hatta her saniye nefes alıp verirken bile dış ortamla bir etkileşim içerisindedir.Bu sebeple iltihap kapma olasılığı en yüksek organımız ağzımızdır diyebiliriz. Bunlara bağlı olarak ağız ve

Dişimizde acil çözüm hızlı yaklaşım gerektiren sorunlar oluşabilir. Nedir bu sorunlar?

Bu sorunlara örnek olarak, diş ağrısı, diş yaralanması , dişin yerinden çıkması ve diş çekimi sonrasında kanamanın devam etmesini verebiliriz. Bu sıkıntılara hızlı çözümler bulunamazsa devam ederek daha devamlı sıkıntılara dönüşebilirler. Diş sıkıntılarına hızlı bir şekilde müdahale edersek en azından kısa vadeli bir çözüme ulaşabiliriz. İlk görevimiz ağız sağlığımızı güzel ve titiz bir şekilde yerine getirmek olmalıdır. Böylelikle bu sıkıntılarla karşılaşma riskimiz olduğunca düşecektir.

Diş Sıkıntılarımıza Nasıl Acil Çözüm Üretebiliriz ?

dis-agrisiDiş ağrısı durumunda bir çay bardağı soğuk suya bir miktar tuz veya karbonat ekleyerek gargara yapabiliriz. Diş çürüğü durumunda, az miktarda bir pamuğa uyuşturucu etkisi olan bir şeyler dökerek bunu dişimize bastırabiliriz. En azından doktora gidene kadar acıyı dindirmemizi sağlar.

Diş yaralanmasına hızlı çözümler; Dişin kırılması veya yerinden çıkması durumudur. Diş parçası kırılmışsa bu parçanın bulunması önemlidir. Tedavide bu kırılan diş parçasının kullanılması muhtemeldir. Yaralanma olmuşsa o bölgeye gazlı bez yardımıyla müdahale etmek önem taşıyor. Bu şekilde kanama durdurulamamışsa hızlı bir şekilde vakit kaybetmeden doktora gitmek gerekiyor.

Yerinden çıkan dişe hızlı çözümler; Dış ortamdan kaynaklanan sebeplerle diş kökünden çıkabilir. Bu durumlarda çıkan dişi bulup temiz bir şekilde muhafaza etmek gerekiyor. Ayrıca iltihap kapmaması için dişin kök kısmına da dokunmamak önemlidir. Buradaki dokuların zarar görmesi durumunda dişin tekrar buraya takılması bir hayli güçleşir. Doktora gidene kadar yerinden çıkan dişin su veya süt dolu bir kapta muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Çekilen diş kökünün kanamasına hızlı çözümler; Diş çekiminin ardından hafif miktarda kanam meydana gelebilir. Eğer kanama uzun süredir devam ediyorsa ve erken bir şekilde doktora ulaşma imkanı yoksa demleme çay poşetini nemlendirerek gazlı bezle sarıp çekilmiş olan dişinizin köküne normal basınçla uygulamanız kanamayı azaltıp durdurmaya yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kış Hastalıklarından Koruyan Basit Öneriler başlıklı makalemizde hastalıklardan korunma hakkında bilgiler verilmektedir.


Diş Ağrısına Hızlı Çözüm Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ