Kadına Dair Herşey

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş estetiği görünüş açısından oldukça önemlidir. Çünkü insanlarla ilk karşılaştığınız zaman direkt olarak yüz yüze bir temas gerçekleşir. Konuştuğunuz zaman ise dişleriniz ortaya çıkar. Sosyal alanı oldukça ilgilendiren diş sağlığı ve diş güzelliği birçok sorunun temelini oluşturuyor. Dişi bozuk olan veya sararmış dişlere sahip insanlar dişlerini göstermekten ve gülmekten çekiniyor. Bunun yanında bu insanlar sosyal yaşamdan giderek koparak kişisel olarak özgüvenlerini yitirmeye başlıyorlar. Diş sağlığı ve diş güzelliğinin bu kadar önemli olması dişi bozuk olan veya dişlerinden şikayetçi olan herkes tarafından bilinmekle birlikte çevrelerinden aldıkları olumsuz eleştiriler karşısında daha da üzüntü içine girerek sosyal yaşamdan kopuyorlar. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ve bilimsel buluşar sayesinde sağlıklı ve güzel gülüşler elde etmeniz her yaşta mümkün haline gelmiştir.

diş sağlığı ve diş güzelliği

Güzel Gülüşler İçin

Güzel Gülüşler İçin

Diş sağlığı öncelikle görünüşten önce gelmelidir. Bu sebeple genel diş bakımını her gün düzenli bir şekilde yapmanız ve düzenli olarak diş doktoruna görünmeniz gerekiyor. Ancak ne kadar bakım yaparsanız yapın dişlerinizde belirli sararmaların oluştuğunu ve bunları gideremediğinizi anlayabilirsiniz. Bunun için diş beyazlatıcı gibi geçici ve diş sağlığına kimi zaman zarar veren kimyasal uygulamalara başvurabilirsiniz. Bunlar geçici yöntemler olup diş beyazlatması için doktor eşliğinde tedavi olmanız gerekir. Öncelikle dişlerin temel rengi beyaz değildir. Sarıya yakın olarak doğal diş renginin oluştuğunu söyleyebiliriz.

dişlerin temel rengi

Diş Beyazlatması Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatması Nasıl Yapılır

Kalıcı olarak diş beyazlatması yaptırmak istiyorsanız öncelikle diş minesine zarar veren uygulamalardan vazgeçmelisiniz. Diğer yandan aşırı çay ve kahve tüketimi ve sigara gibi maddeleri kullanmamalısınız. Çünkü bu içecekler ve sigara dişe en çok zarar veren maddeler olmakla birlikte diş rengininde sarıya dönmesine neden olan maddeler arasında yer alıyorlar. Diş beyazlatmak için geliştirilen bir sıvı jel sayesinde dişlerinizi uyurken bile beyazlatmanız mümkün. Bunun için dişlerinizi gece yatmadan önce fırçaladıktan sonra bu jeli takmanız yeterli. Diğer yandan diş beyazlatmada lazer yöntemi de kullanılıyor. Doğru ve düzenli bir şekilde bu yöntemleri uyguladığınız vakit kalıcı olarak bembeyaz dişlere sahip olmanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Eklem Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilmeli? başlıklı makalemizde Eklem yaralanmalarında dikkat edilmesi gerekenler, Eklem yaralanmalarında eski tip yöntemler ve Eklem yaralanmalarında tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.


Diş Beyazlatma Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ