Kadına Dair Herşey

Diş Macununun Harikalar Yaratan 12 Kullanım Alanı

Diş Macununun Harikalar Yaratan 12 Kullanım Alanı

Sadece dişlerimizi temiz tutmasının yanı sıra diş macununun evde çeşitli işler için kullanılabilecek önemli bir ürün olduğunu öğrendiğimizde epey bir şaşırdık. Bu kullanım alanlarından bazıları kesinlikle biraz garip ancak işe yarıyor. Kendiniz de deneyerek, görebilirsiniz.

Diş Macunun Kullanım Alanları

 1. Gümüşlerinizi eğer az bir miktar diş macunu ile ovalarsanız, tekrar yeniymiş gibi parlamalarını sağlayabilirsiniz.

Diş macunuyla gümüş parlatma

 1. Diş macunu yardımıyla araç farlarınızı yeniden parlak ve temiz yapabilirsiniz. Modern diş macunları, bunları temizlemek için harikalar yaratan aşındırıcı bir madde içermektedir.

Diş macunuyla far temizleme

 1. Piyano tuşları sürekli olarak insan parmakları ile temas halinde olduğundan çok hızlı bir biçimde kirlenebilmektedir. Nemli bir beze biraz diş macunu sıkın ve tuşları dikkatlice temizleyin. Ne kadar etkili olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız.

Diş macunuyla temizlik

 1. Converse gibi beyaz tabanlara sahip ayakkabılar kolayca diş macunu ile temizlenebilmektedir.

Diş macunuyla ayakkabı temizleme

 1. Eğer yüzme gözlüklerinizin içini ince bir tabaka diş macunu ile kapladıktan sonra yıkarsanız, siz yüzerken içleri bir daha buharlaşmayacaktır. Bunu kesinlikle tahmin edemezdim.

Yüzme gözlüklerinin buğu yapmasını önleme

 1. Ahşap yüzeylerdeki lekeleri biraz diş macunu ile birkaç dakika içerisinde çıkartabilirsiniz. Zararlı ağartıcı kimyasallar kullanmanıza artık gerek yok.

Diş macunuyla ahşap temizleme

 1. Diş macunu, gömleklerdeki rujlardan, masa örtüsündeki spagettiye kadar kıyafetler üzerindeki çeşitli lekelerden kurtulmak için de harikadır. Sadece, leke üzerine diş macunundan az bir miktar uygulayın, nazikçe ovalayın ve yıkamadan önce biraz bekleyin. Unutmayın ki, renkli giysiler için beyazlatıcı özellikli diş macunu kullanmamalısınız.

Diş macunuyla leke çıkarma

 1. Musluklarınızı yeniden parlatmak için biraz diş macunu ile kaplayın ve bir bez parçası ile ovalayın. Aslında bu yöntem, krom kaplamalı tüm yüzeyler için işe yaramaktadır.

Muslukları parlatmak için

 1. Aynı zamanda ütünün altını temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Ütü tabanı temizlemek

 1. Eğer koruyucu bir film kullanmazsanız, akıllı telefonunuzun ekranı kolayca çizilebilinir. Bir bez parçası üzerine diş macunu uygulayın ve ardından çiziklerin üzerini dikkatlice ovun. Kalan diş macununu temizleyin ve ekranı kurulayın.

Diş macunuyla cep telefonu ekran temizliği

 1. Diş macunu tırnaklarınızı da temizleyebilir. Tırnaklarınızı diş macunu ile kaplayın, birkaç dakika bekledikten sonra su ile yıkayın.

Diş macunuyla tırnak bakımı

 1. Soğan, sarımsak ve balık gibi belirli kokuları elinizden çıkarmak oldukça zor olabilir. Ancak ellerinizi az bir miktar diş macunu ile yıkarsanız, koku hemen çıkacaktır.

Soğan kokusunu çıkarmak

Bir önceki yazımız olan Anlamlı Dövme Modelleri İçerinde En Farklı Olanlar başlıklı makalemizde dövme modelleri 2017, En güzel dövme modelleri ve küçük dövmeler ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.


Diş Macununun Harikalar Yaratan 12 Kullanım Alanı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ