Kadına Dair Herşey

Diyet Yaparken Hangi Detokslar Uygulanmalı?

Diyet Yaparken Hangi Detokslar Uygulanmalı?

Diyet yaparken bir yandan detoks suları ile diyetin desteklenmesi oldukça yararlıdır. Çok çeşitli detoks tarifleri bulunmaktadır. Sizlerde yer alan tarifler içerisinden seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her damak tadına göre değişen özelliklerde tarifler bulunmaktadır. Toksinlerden arınmak için en etkili yöntemlerden biri de detokstur. Son zamanlarda oldukça popüler olan ve neredeyse herkes tarafından uygulanan tariflerden sizlerde seçimlerinizi yaparak uygulayabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam detoks doktorlar tarafından da önerilen bir uygulamadır. Yağ yakımı için yardımcı özellikleri olduğundan dolayı diyet yaparken detoks sularından yararlanmak çok yararlı olacaktır. Bunların yanında detoks diyetleri de bulunmaktadır.

detoks tarifleri

Detoks Diyeti Nedir?

Detoks diyeti sağlık açısından oldukça yararlıdır. Pek çok doktor tarafından hastalarına önerilmektedir. Sizlerde doktorlarınıza danışarak bu tip diyetler uygulayabilirsiniz. Vücudunuzu toksinlerden arındırmak ve yağ yakımı için etkin besinler tüketmek açısından büyük yararları bulunmaktadır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler bu diyet ile gayet sağlıklı bir şekilde kilo verebilir. Detoks diyeti için izlenmesi gereken bir takım adımlar vardır. Bu adımlar ile detoks diyetinizi rahatlıkla uygulamış olacaksınız. Günlük ihtiyacınız almanız gereken besin değerlerini detoks diyeti ile sağlıklı yollardan alırsınız ve bu da kolay kilo vermenize yardımcı olur.

Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

detoks diyetleri

Ödem nasıl atılır sorusu genel olarak herkesin merak ettiğidir. Var olan ödemi atmak ve ödem oluşmasını engellemek için etkin yollardan biri günde gerekli olduğu kadar su tüketimi yapmaktır. Günlük ihtiyacınız olan su miktarını sadece kilo vermeye yardımcı olması için değil sağlık açısından tüketmeniz gerekmektedir. Su tüketimi sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmaz kriterlerdendir. Bu nedenle su içmek ile aranız iyi değilse, düzeltmeye çalışmanız sağlığınız açısından çok önemlidir. Ödem atmak için etkili yöntemler içerisinde yer alan bir detokstur. Ödem atmak için günde en az 2 litre su içmelidir. Kafeinler içecekler tüketilmemeli, tuz azaltılmalıdır. Günlük 6 öğün yenmelidir. 3 ara ve 3 ana öğün olmalıdır. Yemek aralarında bir adet orta boy meyve tüketilmeli, böylelikle günde 6 adet meyve alınmış olmalıdır. Meyve tüketimi sizi zararlı şekerden uzak tutacaktır. Günde 2 öğün sebze tüketilmeli. 45 dakika yürüyüş yapılmalı ve vitamin değerleri ölçtürülmelidir. B vitamini stres açısından çok yararlıdır. Bu uygulamalar ile kişiler detoks diyetlerini uygulamış olmaktadırlar. Bu tip uygulamaları doktorunuza danışmadan uygulamamalısınız.

Ödem Atmak İçin Detoks Diyeti

Ödem Atmak İçin Detoks Diyeti

Sabah uyanınca yapılacak birkaç uygulama ödem atımı için oldukça yararlıdır. Bir bardak limonlu ya da greyfurtlu su içilmesi ödem atımı açısından çok yararlıdır. Gün içerisinde tüketilen su miktarı da ödem atımı için yararlıdır. Yağ yakan yiyecekler içerisinde limon ve greyfurt yer alır. Bu nedenle tüketimi ödem açısından oldukça yararlıdır. Sabah kahvaltınızda 2 ince dilim az yağlı peynir, esmer ekmek 2 dilim, domates ve salatalık yanında maydanoz ve dereotu tüketmeniz gerekmektedir. Ara öğünlerde taze meyveler tüketilmelidir. Öğle yemeğinden önce de bir bardak limonlu su tüketmeniz gerekmektedir. Öğlen ve akşam ızgara balık ve yeşil salata tüketilmelidir. Bu şekilde ödem attırıcı detoks uygulamış olursunuz.

Detoks Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Detoks Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buhar banyosu, sauna gibi uygulamalardan yararlanmak detoks uygulamaları esnasında önemlidir. Günlük su içimi bu süreç içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken durumdur. Sebze tüketimi normal zamanlara göre daha fazla olmalıdır. Günlük harcanması gereken kalori hesabınızı hesaplamalı ve ona göre kalori yakmanız gerekmektedir. Meyve tüketimi de yine bu süreçlerde büyük önem taşıyan etkenlerden biridir. Diyet listelerinin dışına çıkmamanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 5 Günde 2 Kg Nasıl Verilir? başlıklı makalemizde 5 gün gibi kısa bir süre, Bol bol su tüketimi ve Klasik diyet listelerinden farklı hakkında bilgiler verilmektedir.


Diyet Yaparken Hangi Detokslar Uygulanmalı? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ