Kadına Dair Herşey

Yüzyılın Sorusu..Diyet Mi?Düzenli Beslenme Mi?

Yüzyılın Sorusu..Diyet Mi?Düzenli Beslenme Mi?

Bildiğiniz üzere dönem teknoloji dönemi. Ve bu dönemde insan hayatını kolaylaştıracak bir çok teknolojik ürün-araçlar çıktı. Ve bunun sonucunda insanoğlu tembelliğin esiri olmuştur.Dışarı çıktığınızda her on kişiden yedisinin ya kilolu ya da kiloya bağlı sağlık sorunları olduğunu görmekteyiz. Bu kadar kilolu olmak ise, insanları zayıflamaya ama en önemlisi çeşitli yöntemlerle ( doktor onaysız hap,ilaç ) kendi sağlığını bozmaya kadar duruma götürebilmektedir.Bunun sonucunda ise fazla kilolu insanlar diyetisyene başvurarak çeşitli diyet programları ile kilo verme uğraşına kalkışıyor. Bu diyet programlarını uygulayan insanlar, çok kısa bir zamanda olumlu bir sonuç alsa bile,bu kilolarını uzun zaman koruyamıyorlar. Aslında buna günlük hayatımızda yaşadığımız bir örnekle açıklamamız daha doğru olacaktır.

Beslenme 2

Kariyer yapmak isteyen bir insan düşünün.Bu kişinin, kariyer yaptıktan sonra hep aynı noktada kalmak için gerekli çalışmaları yapıp zirvede kalması ise daha önemli bir konudur. Kilo vermek de buna benzer bir durumdur.Kilo verdikten sonra veya kiloyu verirken o rutini korumanız oldukça önemlidir.Kişi kilo verme sürecinde,hem kendisine olan güvenini kazanmalı hem de uzun vadede kilosunu koruyabilmek için ilaçlar kullanmak yerine,zayıflamaya ya da kiloyu korumaya yardımcı şifalı bitkilerden ve yahut programlardan faydalanmalıdır.Eğer kendinize bir “ diyet listesi “ hazırlatacak iseniz hazırlayan kişi sizin tüm ayrıntılarınızı ( fiziksel-ruhsal ) göz önünde bulundurmalıdır. Herkese verdiği programdan vermemelidir.Düzenli beslenmede kısa vadeli sonuçlar değil de uzun sürecek ve daha çok kalıcı sonuçlara odaklanmanızı bir defa daha tekrarlıyoruz.

Sorumuza tekrar gelip,sonuca bağlamak gerekirse bizce düzenli beslenme sizin faydanıza olacaktır.Öncelikle kendinize şu soruyu sormalısınız, neden yiyoruz? , Dünyaya yemek yemek için mi geldim? En önemlisi hayatta kalmak için mi yiyoruz?Çoğu zaman midemizin aç olmasından ziyade, gözümüzün açlığı, beynimizin hatta zenginliğimizin açlığı yüzünden kendimizi tutamayıp yemek yeriz. Bu yüzden yapmanız gereken, gerçekten aç olduğumuzu hissettiğimizde yememizdir.Bazı diyetistelerin hazır yemek programlarını düstur edip, kendinize açlık ( diyet ) zulmünü reva görüyor iseniz yanılıyorsunuz.

En iyisi düzenli ve dengeli ( kontrollü ) beslenmedir!

Bir önceki yazımız olan Güne Enerjik Başlayamıyor Musunuz? başlıklı makalemizde enerjik başlamak hakkında bilgiler verilmektedir.


Yüzyılın Sorusu..Diyet Mi?Düzenli Beslenme Mi? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ