Kadına Dair Herşey

Makyajınızın Doğal Mı Görünmesini İstiyorsunuz

Makyajınızın Doğal Mı Görünmesini İstiyorsunuz

2015 yılının ilkbahar aylarıyla birlikte podyumlarda karşımıza sıkça çıkan, makyaj yokmuş gibi makyaj sezonun en popüler trendlerindendir. Kadınlar artık yüzündeki makyajın doğal görünümlü olmasını isterler. Birkaç tane makyaj tekniğini kullanarak taze, canlı ve doğal bir makyaj elde etmek mümkündür. Bunun için kullanacağınız kozmetik ürünlerin kalitesi sonucun başarıya ulaşmasında etkili olacaktır. Seçeceğiniz makyaj malzemelerin markasına dikkat etmelisiniz. Merdiven altında yapılan kozmetik ürünlerinden kesinlikle uzak durmalısınız.

Yüze Fondöten Uygulaması

dogal-makyajSeçeceğiniz fondötenin cilt renginizle uygun olması önemlidir. Fondötenin krem yapısında olması gerekir. İnce yapılı fondöteni tüm yüzünüze fırça yardımıyla iyice dağıtın. Fondötenlerin kremsi yapıda olması cildi nemlendirerek cildin kuru görünmesini engeller. İsteğe bağlı olarak transparan bir pudrayla makyajınızı sabitleyin. Pudra ve fondötenle doğal görünüm elde etmek için cildinizin ton renginde bir ürün seçmeniz gerekir.

 

Yanaklar

 Yanaklarınıza uygulayacağınız makyaj oldukça etkili olacaktır. Yanaklara makyaj tekniği uygulaması doğru uygulanırsa doğal bir görüntü ortaya çıkacaktır. Yüzün en görünen kısmı olan yanaklardaki elmacık kemiklerine cilt renginizle uyumlu bir allık sürün. Teniniz açık renkte ise elmacık kemiklerinize gülkurusu ya da şeftali tonlarında bir allık uygulayın. Cilt renginiz orta tonlardaysa turuncu alt tonlu allıklar kullanın. Kullanacağınız allığın toz değil de kremsi yapıda olmasına özen gösterin. Çünkü kremsi yapıdaki allıklar yüzünüzde daha doğal duracaktır.

Kirpikler ile Doğal Görünüm

dogal-kirpikKirpiklerin doğal gözükmesi için kirpik kıvırıcılarından yardım alabilirsiniz. Gözleri biraz daha ön plana çıkarmak isterseniz su bazlı bir maskara sürebilirsiniz. Maskaranın su bazlı olması göz makyajınızın akmasını engeller ve makyajın kalıcılığını artırır. Daha doğal bir kirpik istiyorsanız ise maskarayı tek kat uygulamanızda fayda vardır.

Kaşlar ile Doğal Görünüm

 Kusursuz ve doğal görünümlü kaşlar oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Öncelikle kaşların arasındaki boşluğu doldurmak gerekir. Kaş rengine uygun bir kaş kalemiyle bu boşlukları doldurmanız gerekir. Kaş aralarındaki boşlukları doldururken kalın çizgiler şeklinde boyayıp belirginleştirmek yerine ince çizgiler ve hafif dokunuşlarla boyayarak ince kıl atışları atmalısınız. Kaş aralarını doldururken kaşların doğal görüntüsünü bozmayın. Sadece boşlukları doldurmaya dikkat edin.

Dudaklar ile Doğal Görünüm

 Dudakların doğal görünmesi için koyu renkli rujlardan kaçınmalısınız. Kahverengi ve toprak tonları daha doğal bir görüntü oluşturacaktır. En uygun renkteki ruju sürdükten sonra dudaklarınızı bir lip balm ile parlatın. Böylelikle dudaklarınız yüzünüzle bütünleşerek makyaj yokmuş gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bu Yeni İcatlar Günlük Hayatınızda Çok İşinize Yarayacak başlıklı makalemizde icatlar ve pratik eşyalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Makyajınızın Doğal Mı Görünmesini İstiyorsunuz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ