Kadına Dair Herşey

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj, yüz hatlarının daha iyi gösterilmesi daha iyi görünmek için yüze yapılan bir uygulamadır. Makyaj doğru yapıldığı takdirde ideal güzelliğe kavuşmak mümkündür. Zira makyaj öyle bir şeydir ki yalnızca boyanmak, yüze renk katmak olarak algılanmamalıdır.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj ile burun daha küçük, yüz daha kemikli ya da dudaklar daha dolgun gösterilebilir. Doğal makyajda da aslında ana unsur budur. Yüzde makyajın varlığı ile yokluğu tam anlaşılmamalı ancak yüz hatları iyi şekilde gösterilerek, yüzün olduğundan daha iyi görünmesi sağlanmalıdır. İşte, doğal makyaj tüyoları;

doğal makyaj tüyoları

Fondöten ve pudra: Doğal makyaj yaparken ilk malzemeniz fondöten ve pudra olacaktır. Fondöten ve pudra alırken kendi cilt tonunuzda ve cilt tonunuzun bir altı ve bir üstünde ki tonları da almalısınız. Öne çıkarmak istediğiniz bölgelere açık tonda fondöten uygularken, kapatmak istediğiniz yok etmek istediğiniz bölgelere koyu ton fondöten uygulamalınız. Bütün uygulamaları yaptıktan sonra ise yüzünüze kendi fondöten tonunuzu ve pudra tonunuzu uygulamalısınız. Bu sayede bir bütünlük oluşturulacak ve bölgeleri farklı tonlara boyadığınız belli olmayacaktır. Mesela burun küçük gösterilmek isteniyorsa burun kenarlarına koyu fondöten kullanılmalıdır. Elmacık kemikleri ve çene kemikleri ön plana çıkarılmak isteniyorsa açık tonda fondöten uygulanmalıdır.

Fondöten ve pudra

Beyaz kalem: Göz içine siyah, mavi, yeşil kalem uygulamaları yapılmaktadır. Genel olarak siyah göz kalemini tüm bayanlar kullanırken, yeşil göz kalemini yeşil gözlü bayanlar, mavi göz kalemini de mavi göz rengine sahip bayanlar tercih etmektedir. Ancak doğal bir makyaj için göz içine renkli kalem sürmekten vazgeçmelisiniz. Tam aksine göz içinize beyaz kalem sürerek gözünüzün iri görünmesini sağlayabilirsiniz.

Beyaz kalem

Rimel: Rimel nasıl makyaj yaparsanız yapın kullanmanız gereken makyaj ürünü olmalıdır. Rimeli kullanarak kirpiklerinizi belirgileştirebilir ve gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Ancak doğal makyaj yaparken rimel kullanacağınız zaman rimeli abartmamalısınız. Aksi takdirde doğal görünümden uzaklaşmış olursunuz.

Allık: Allıkta elmacık kemiklerinin ortaya çıkarılmasında önemli bir etkene sahiptir. Ancak doğal makyaj uygulamasında pembe, kırmızı gibi belirgin allık tercih etmek yerine koyu tonda ten rengi allık tercih edilmelidir. Bu sayede elmacık kemikleri ortaya çıkarılırken, doğal makyajdan ödün verilmemiş olacaktır.

Allık

Bir önceki yazımız olan Dekolte Bölgesi Kırışıkları Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde dekolte bölgeleri, Dekolte Bölgesi Kırışıkları ve Dekolte Bölgesi Kırışıkları Önlenmesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ