Kadına Dair Herşey

Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemleri

Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemleri

Saç gerek bayan gerek erkek herkes için önem taşımaktadır. Eski zamanlarda saç bakımı konusu daha çok bayanlarla ilişkilendirilirken günümüzde bakımlı erkeklerin artması ile birlikte artık erkekler için de önemli bir konuyu oluşturmaktadır. İş hayatının yoğunluğu, artan stres kaynakları ve diğer etkenlerle birleştiğinde saç dökülmelerindeki fazlalık ve saçların uzamaması insanlarda bunun çözümüne ilişkin çare bulma isteği giderek artmaktadır. Peki bunu başarmak için uygulanabilecek olan saç uzatma kürleri nelerdir?

Saç Uzatma Kürü

Saç uzatma kürü denildiğinde akla pek çok farklı ürün gelmektedir. Bazı doğal çözümlerle evde yapılabilen ürünler olduğu gibi daha profesyonel olarak çeşitli markaların özel kürleri de bulunmaktadır. Genelde çeşitli yağları içeren bu kürler saçı beslemeye dolayısıyla uzamasını kolaylaştırmaya yöneliktir. Eğer evde bir saç uzatma kürü yapılacaksa içerisine evde bulunan malzemelerden koyularak hazırlanabilir. Yumurta ,zeytinyağı, badem yağı gibi çeşitli malzemelerle çeşitli kürler hazırlanabilir. Bu kür saça uygulanıp yaklaşık 1 saat bekletildikten sonra saç yıkanır. Daha profesyonel bir ürün kullanılacaksa ise her birinin kullanım talimatına göre uygulanmalıdır.

Saç Uzatma Yağları

Saç uzatma yağları içerisinde en etkin olarak bilinen ve başarılı sonuçlar gösteren yağlar argan yapı ve çam terebentin yağıdır. Bu yağlar saç bakımına ve uzatmaya etkisi kesin olarak bilinmektedir Argan yapı pek çok profesyonel saç ürünün mevcuttur. Çam terebentin ise daha çok aktarlardan alınabilen ve kişilerin kendileri tarafından hazırlanan kürler içine ilave edilebileceği gibi aynı zamanda şampuanların içine koyularak da kullanılabilir.

Hızlı Saç Uzatan Şampuan

Hızlı saç uzatan şampuan ismiyle piyasada pek çok ürün bulunmaktadır. Ancak bir çoğu başarısız ürünler olabilir. Hızlı saç uzatmada genelde referansı olan ürünler tercih edilmelidir. Özellikle sarımsaklı şampuanla hızlı saç uzatmada çokça başarılıdır. Hem kokusuz hem de renksiz olan şampuanlar daha doğal olduğu için tercih edilebilir. Çok fazla kimyasal kullanımı da saç için iyi değildir. Bu nedenle gerekli bakımları yapıp aşırıya kaçmamak önemlidir.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Saç Modelleri Ve Yapılışları İle 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ