Kadına Dair Herşey

Doğal Yöntemlerle Evde Diş Beyazlatma (3 Farklı Yöntem – Kesin Sonuç)

Doğal Yöntemlerle Evde Diş Beyazlatma (3 Farklı Yöntem – Kesin Sonuç)

Hepimizin arzusudur bembeyaz dişlere sahip olmak.Tükettiğimiz besinler,içecekler ise en büyük düşmanıdır bu beyazlığın.Peki doktora gitmeden, evimizde yer alan malzemelerle aynı etkiyi yaratabilir miyiz dişlerimizde.Bu sorunun cevabı gayet net.Evet!!

Sanılanın aksine dişlerimizin asıl rengi beyaz değil.Diş hekimlerinin diş beyazlatmada kullandığı yöntemler ise sanıldığı gibi çok sağlıklı da değil.Peki evde diş beyazlatma nasıl olur?Hangi malzemeler kullanılmalı?İşte bu noktada diş beyazlatma için,evinizde olan tamamen doğal malzemelerle nasıl en güzel ve sağlıklı sonucu alabiliriz konusunu sizler için 3 farklı yöntemle bir araya getirdik.

Öncelikle diş beyazlatma için kullanabileceğiniz malzemelerden ve yararlarından sizler için bahsedelim.

  • Limon Suyu: Taze sıkılmış olanı tercih ederseniz daha güzel sonuçlar alabilirsiniz.Limon içerdiği C vitamini ile diş etlerini güçlendirme özelliğine sahiptir. Ağız kokusunu giderme, yapısı itibariyle ağzımızın içerisinde yer alan mikropları öldürme görevi de yapar.Diş minenizi güçlendirdiği gibi,ağızda yer alan enfeksiyonlarla da savaşabilir.
  • Zerdeçal: Antiseptik özelliğine sahiptir.Ve yine şu anki konumuz olan diş beyazlatmada zerdeçal daha ilk kullanımda dişlerinizi bembeyaz yapabilir.Dişinize,diş etinize zarar vermeden tartarlarınıza bakım yapma özelliği vardır.Zerdeçal tüm bu özelliklerle mutlaka denemeniz gereken bir besindir.
  • Sade Soda: Soda içerdiği minerallerle sadece dişlerimizde değil, vücudumuz ve cildimiz için de yararlı bir içecektir.Aynı zamanda içerisindeki kalsiyum ile dişlerimizin kuvvetlenmesini sağlar ve çürümesini engeller.
  • Hindistan cevizi yağı: Cildimiz,saçımız,vücudumuz için de harika sonuçlar veren hindistan cevizi için aslında çok farkedilmeyen bir mucize diyebiliriz aslında. Yenmesinden tutun,pişiklere kadar iyi gelen bu besin diş etlerimiz için oldukça faydaya sahip.Bunun yanı sıra ağızdaki kötü nefes kokusunu ortadan kaldırıyor.Diş etlerinizde kanama,hassasiyet problemleriniz varsa yine hindistan cevizini tercih edebilirsiniz.Son olarak diş sağlığında hindistan cevizi harika bir anti bakteriyel olarak da tercih edilebilir.
  • Karbonat: Karbonatın beyazlatma özelliğini zaten anlatmaya gerek yok.Doğal yapısıyla renk açma özelliği vardır.
  • Tuz: Yine karbonat gibi renk açma özelliğine sahiptir.Bu özelliğinin yanı sıra tuz, anti bakteriyel yapısı sayesinde ağzınızda yer alan bakterilerin temizlenmesinde yardımcı olur.

Bu malzemelerden bir ya da birkaçını kullanarak yapabileceğiniz bu yöntemlerden birini ,hangisi evinizde varsa kullanarak kalıcı beyazlama sağlayabilirsiniz.Size nacizane önerimiz,diş beyazlatma ve ardından diş fırçalamada kullanılmak üzere 2 farklı diş fırçanızın olmasıdır.İşte diş beyazlatmada ilk yöntemimiz:

Evde Diş Beyazlatma için 1 numaralı yöntem

1 yemek kaşığı sade sodayı ve 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyunu karıştırıyoruz.Ardından 3 ya da 4 dakika bir süre dişlerimizi bu karışımla fırçalıyoruz.Sonrasında bol suyla ağzımızı çalkalıyoruz.Uygulamanın ardından rutin diş fırçanızla dişlerinizi fırçalarsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.Bu karışımı her diş fırçamalanızdan evvel kullanabilirsiniz.

Doğal diş beyazlatmada kulllanabileceğiniz 2.yöntem (Favori Uygulamamız)

1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı, silme şeklinde 1 çay kaşığı zerdeçal ve ardından bir tutam karbonatı macun kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz.Zerdeçalın yapısı itibariyle ağzınızdan arındırılması daha zor olabilir.Ancak diş beyazlatmada bu yöntem mutlaka ilk tercih etmeniz gereken karışımdır. Diş etlerimize bastırmadan 2-3 dakika süreyle dişlerimizi fırçalayıp,bol suyla ağzımızı duruluyoruz. Akabinde normal diş fırçanızla dişlerimizi fırçalıyoruz.

3.ve son diş beyazlatma yöntemimiz

Bu tarifimizde 1 çay kaşığı zerdeçal,1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve 1 tutam tuzu karıştırıyoruz.Bir önceki tarife göre daha akışkan bir kıvamda olacaktır.2-3 dakikalık uygulamanın ardından,diğer yöntemlerde olduğu gibi ağzımızı çalkalayıp,ardından dişlerimizi fırçalayabiliriz.

Diş minelerimiz, delikli bir yapıya sahip olmasından ötürü,özellikle kafein ve nikotin içeren gıda ya da ürünleri tercih ettiğimizde renk değişimine uğrarlar.Dişlerimizi fırçalayarak bu sorunların üstesinden gelebiliyoruz.Ancak bu destekleyici, doğal malzemelerden oluşan bu kürler ile, bu sorunların üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

Herkese bembeyaz gülüşler 🙂

Bir önceki yazımız olan Cildi Parlatan Leke Açıcı Peeling Uygulaması - Kahve Maskesi başlıklı makalemizde kahve maskesi ve peeling hakkında bilgiler verilmektedir.


Doğal Yöntemlerle Evde Diş Beyazlatma (3 Farklı Yöntem – Kesin Sonuç) Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ