Kadına Dair Herşey

Doğru Dekorasyon İle Evinize Renk Katın

Doğru Dekorasyon İle Evinize Renk Katın

Yepyeni bir eve yerleştiniz ve yeni evinizi kendi zevkinize göre dekore etmek istiyorsunuz ya da eski eşyalarınızdan ve dekorasyonunuzdan sıkıldınız ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsunuz. Ev dekore etmek meraklıları için oldukça eğlenceli bir süreçtir. Sizi klişe ve sıkıcı dekorasyonlardan kurtaracak belli ipuçları içeren yazımızda ev dekorasyon fikirleri hakkında çeşitli alternatifler bulabilirsiniz.

Dekorasyonda Tema Belirlemek

Tıpkı insanlar gibi mekânların da ruhu olduğu söylenir. Bu yüzdendir ki gittiğimiz bazı kafeler, evler, restoranlar bize pozitif bir enerji vererek daha mutlu hissetmemizi sağlar. Bunu evinizde de yaşayabilmek için evinizi kendi tarzınıza ve kişiliğinize uygun olarak dekore etmelisiniz. Bunun için bir tema belirleyip dekorasyonu bu tema etrafından şekillendirebilirsiniz.

Salon dekorasyonu örnekleri

Örnek vermek gerekirse minimal dekorasyondan hoşlanıyorsanız evinizi gereksiz eşyalarla doldurmak, büyük koltuk takımları, çok yer kaplayan televizyon üniteleri sizi boğulmuş hissettirebilir. Bunun yerine “az çoktur” felsefesiyle hareket edip mümkün olduğunca az yer kaplayacak eşyalar seçmeli ve aksesuar seçimlerinde de abartıdan uzak durmalısınız.

Salon dekorasyonu

Kimi insanlar ise bunun tam tersi olarak evin her köşesinde bir eşya ya da aksesuar görmek isterler. Eğer siz de böyle bir dekorasyon tercih ediyorsanız irili ufaklı birçok aksesuar kullanarak bu görünümü sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki dekorasyonda aksesuar kullanımı da en az doğru dekorasyon kadar önemlidir.

Dekorasyonu Tamamlayan Bir Unsur Olarak Aksesuar

Evinizi hangi tarzda dekore ederseniz edin tamamlanmış bir dekorasyon için aksesuar kullanmanız kaçınılmazdır. Ev aksesuarı nasıl seçilir sorusu ise evinizin ruhuna bağlı olarak cevaplanabilir.

Dekorasyonda aksesuar

Eğer fresh bir görüntü seçmiş ve evinizi soft tonlarda dekora etmişseniz, neon renkli rengârenk aksesuarlar evinize uyum sağlayamayacaktır. Bunun yerin yine soft ve pastel renk tonlarında aksesuarlar seçmelisiniz. Örneğin beyaz rengin hâkimiyeti altında olan bir salona gümüş aksesuarla oldukça hoş bir hava katabilirsiniz.

salon dekorasyonu uygulaması

Modern bir dekorasyon anlayışınız varsa aksesuar seçiminde retro parçalardan ve el işi aksesuarlardan uzak durmalısınız. Bunun yerine duvarları evin dokusuna uygun tablolarla doldurabilir farklı tasarımlı aksesuarlarla evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odası Mobilyası başlıklı makalemizde çocuk odası dekorasyonu, çocuk odası mobilya seçimi ve çocuk odası mobilyası hakkında bilgiler verilmektedir.


Doğru Dekorasyon İle Evinize Renk Katın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ