Kadına Dair Herşey

Dolgun Kirpikler İçin Rimel Sürme Yöntemleri

Dolgun Kirpikler İçin Rimel Sürme Yöntemleri

Dolgun ve Kıvrık Kirpiklere Ulaşmanın Yolları 

Her kadının hayali olan dolgun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak için dolgun rimel sürme tekniklerini anlatacağız.

  • Rimeli göz kapaklarınız kapalıyken aşağı doğru bastırın ve göz kapaklarınızı kaldırdığınız zaman onları zikzak hareketlerle tarayın. Bu adım kirpiklerinizin gürleşmesini neden olacak ve kirpiklerinizi kıvıracaktır.
  • Bir pipet yardımı ile bile kirpiklerinizi kıvrık ve hacimli yapabilirsiniz. Pipeti üst kirpiklerinizin üstüne koyun ve maskarayı kirpikleriniz pipetin üstüne doğru kıvrılacak şekilde sürün. Bu şekilde kirpikleriniz pipetin üstüne doğru çıktıkça kıvrılacaktır ve hacim kazanacaktır.
  • Son zamanlarda çok sık kullanılan bir yöntem olan, kirpik kıvırma aleti kullanmak da kirpiklerinize hacim verecektir. Alet yardımı ile kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra kirpiklerinize maskara uyguladığınızda kirpikleriniz ekstra hacim ve dolgunluk kazanacaktır.

Maskara Sürerken Nasıl Bir Fırça Tercih Etmeliyiz

Yüz makyajında dikkat edilmesi gereken önemli  işlemlerden biri de gözlerin belirgin olmasıdır. Bunun için maskara fırçasını doğru seçmek oldukça önem taşır. Sizlere maskara sürmenin püf noktalarını ve maskara fırçalarının gösterdiği çeşitlilik ve işlevselliklerinden bahsedeceğim.

  • Maskara sürerken öncelikle fırçası düz olan maskaralar yerine fırçası yukarıdan aşağıya doğru inen maskaralar tercih etmelisiniz. Bu tür fırçalar kirpiklere tam oturur ve fırçanın tepe noktası kirpiği kıvırırken kirpiğin uçlarına doğru geldiğinden kirpikleriniz uçlarını kıvıracak ve hacim kazandıracaktır.
  • Maskara fırçanızın tombul olması da fırçanın daha fazla ürün olmasını sağlayacak. Bu sayede kirpikleriniz daha dolgun gözükecektir ancak kirpiklerinize çok fazla ürün gelmesi kirpiklerinizi birbirine yapıştırabilir. Böyle bir duruma sebebiyet vermemesi açısından temiz bir maskara fırçası ile maskaranızı sürdükten sonra kirpiklerinizi tarayın. Böylece yapışan kirpikleriniz birbirinden kolaylıkla ayrılacaktır.

Çarpıcı Alt Kirpiklerin Sırrı

Alt kirpiğe maskara sürmek de en çok dikkat edilmesi gereken nokta maskaranın ucunda çok fazla ürün olmamasıdır. Çünkü alt kirpiğe maskara fırçasının ucuyla maskara sürmek hem daha basit hem de alt kirpiklere daha fazla ürün gelmesini sağlar. Ancak çok fazla ürün alımında alt kirpikleriniz aşağı yöne olduğundan, fazla ürün kolaylıkla kirpiklerinizden akabilir. Buna bağlı olarak alt kirpiğe süreceğiniz maskara çok fazla sıvı olmamalıdır. Çünkü ne kadar sıvı olursa ürün yine aynı şekilde o kadar kolay kirpiklerinizden akacaktır.

Bir önceki yazımız olan Daha Büyük Gözler İçin Makyaj Hileleri başlıklı makalemizde Büyük göz makyajı nasıl yapılır, göz makyajı ve Gözleri büyük göstermenin yolları hakkında bilgiler verilmektedir.


Dolgun Kirpikler İçin Rimel Sürme Yöntemleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ