Kadına Dair Herşey

Dövme Kaş Fiyatları Yapılışı Ve Modelleri

Dövme Kaş Fiyatları Yapılışı Ve Modelleri

Dövme kaş 2014 yılında özellikle ünlüler arasında son derece moda idi. Son dönemlerde artık halkın içine de çok fazla yayılan dövme kaşın amacı, dökülmüş veya seyrelmiş kaşları var gibi göstermektir. Fakat sonradan sonraya kaşlarını beğenmeyen hanımlar özellikle moda olan kaş modellerini kullanmak için kendi kaşlarını kazıtarak dövme kaş yaptırmaya başlamışlardır.

Dövme Kaş Modelleri

Dövme olarak yapılan kaşlar kadınların isteğine göre değişebilmektedir. Fakat burada önemli olan simaya yakışan bir kaş modelini tercih etmektir. Gerçek kaşın şekli şemali nasılsa dövme kaşı da ona göre yaptırmak en doğru seçenektir.

Simaya Uygun Kaşlar

Simaya uygun dövme kaş modelleri genellikle tattoo, yani geçici dövme olarak kullanılmaktadır. Bunun sebebi kaşın yüze gidip gitmediğini, yakışıp yakışmadığını anlamaktır. Bu kaş tarzını özellikle isteyen bayanlar kendi kaşlarını kazıtırlar.Kazınan kaşların yerine dövme yöntemi kullanılarak kaş yapılır. Yapılan kaş modeli yüz tipine uygun olarak yapılır. Örneğin yuvarlak yüzü kişilerde daha çok kavisli modeller tercih edilmeli. Uzun yüzlerde ise düz ve çatık.

Dövme kaş

Sarışınlarda Dövme Kaş

Kaş dövmesi sarışın bayanların daha çok ilgisini çekmekte. Çünkü simsiyah kaşlara hep hasrettirler. Bu yüzden dövme kaşları tercih ederler. Sarışın bayanlar daha çok Almanya’ da, biraz da çılgınlık olsun diye bu şekli tercih edebiliyorlar.

Dövme Kaşın zararları nedir?

Bu noktada kaş dövmesi yaptırmak niyetindeyseniz öncelikle bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var.Kaş kontürü netice itibariyle boyar bir madde ile yapılır ve bu boya su ni olmasından dolayı kendi kaşlarınız gibi durmayacaktır.Ve yapısı itibariyle cildinizde alerjik bir reaksiyon da oluşturabilir.Boyası zor silinen bir yapıdadır ve bu nedenle yapan ve şekil verecek olan kişinin tecrübeli olması önemlidir.Dövme kaşın ömrü yaklaşık 3 ile 6 sene arasında değişmektedir.Olası bir vezgeçmeniz halinde dövme kaşı sildirmek imkansız olmasa da zorlu bir süreçtir ve deri altındaki boyanın silinebilmesi için,bölgeye ilaç enjekte edilir.

Kaş dövmesi fiyatları

Az önce de bahsettiğimiz gibi dövme kaş yaptırmak istiyorum diyorsanız,bunu uzmanı olan kişiler ya da işletmeler tarafından yaptırmalısınız.Yer yer farklılık gösteren bu işlemin maliyeti ortalama 500 ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Tattoo kaş modelleri ise daha çok Türk ayanların dikkatini çekiyor. Bunun sebebi kaşların bir müddet sonra dökülmeye başlaması ve kaş aralarının açılması. Bu yüzden kaşların bu şekilde boyanması uygun kalıyor. Bazı durumlarda ise saçlarını boyatan kadınlar kaşlarının da aynı renkte olmasını istiyorlar.Bu durumda kendi kaşlarından vazgeçip, dövme kaşları tercih edebiliyorlar. Bu işi bir de hastalıktan dolayı isteyenler var. Örneğin saç kıranı olanların kaşları da dökülür.

Bir önceki yazımız olan Siyah Nokta Temizleme Bu Kadar Kolay başlıklı makalemizde siyah nokta ve temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.


Dövme Kaş Fiyatları Yapılışı Ve Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ