Kadına Dair Herşey

Dresuarlarla Evinizde Çeşitli Köşeler Oluşturun

Dresuarlarla Evinizde Çeşitli Köşeler Oluşturun

Eskiden aynalı telefonluk olarak bilinen evin antresinde yer alan sehpalar dresuar olarak bilinirdi. Mobilyalarda meydana gelen değişim ve gelişim neticesinde eski görünümü tarihe karıştı diyebiliriz. Ev dekorasyonu konusunda bize yardımcı olacak parçalar olan dresuarlar birbirinde güzel modelleri ile oldukça işlevseldir.

Dresuar Modelleri

Dresuar modelleri eskiden klasikleşmiş kahverengi mobilyadan veya camdan yapılmış genellikle aynası bulunan modellerdi. Ev telefonunun yaygın olduğu geçmiş yıllarda oldukça popüler olarak evin antresinde kullanılırlardı. Ancak şu anda piyasada birbirinden güzel renkleri, şık tasarımları ve değişik formdaki ebatları ile evinizin her alanında kullanılmaya uygun olacak dresuar modelleri bulunuyor.

Dresuarlar sade olabildiği gibi varaklı, oymalı, gümüş detaylı olarak da piyasada yer alıyor. Dresuara takım olarak şık bir duvar aynası ile tamamlanan bu modeller antre, oturma odası, salon, yatak odası gibi bölümlerinizde kullanılabilir. Dresuarların Değişik ebatlarda olabilmesinin yanı sıra hem spor hem de klasik modeller bulundurması eviniz için vazgeçilmez dekorasyon fikirleri arasında olmalıdır.

beyaz-avangarde-dresuar

Pek çoğumuzun salonunda aynalı konsollar bulunuyor. Ancak TV ünitelerinin büyük modellerinin çıkması ve mutfaklardaki depolama alanlarının artması ile konsola olan ihtiyacımız azaldı. Bunun yerine hem konsol kadar çok yer kaplamayan hem de daha estetik olan dresuar modelleri tercih edebilirsiniz. Birbirinden tasarım ürünleri ile salonunuza yakışacak dresuar modelini kolayca seçebilirsiniz. Oturma odanızda zigon hâkimiyetine son vermek için dresuar modellerini kullanabilirsiniz.

Dresuar modellerini üzerine süs eşyası koyabileceğiniz sehpalar olarak kullanabilirsiniz. Zigon sehpa üzerine bir vazo koysanız kullanmanız gerektiğinde sürekli vazoyu yerinden kaldırmak zorunda kalırsınız. Bu da evinizdeki tamamlanmış dekorun bozulmasına neden olur. Zigonları bir kenara bırakıp birbirinden şık dresuar modellerini dekorumuzu tamamlamak üzere kullanabilirsiniz. Salona seçilebilecek ağır modellerin yanı sıra spor modellerin oturma odası için daha uygun olabileceğini düşünüyoruz.

sari-dresuar-modeli

Yatak odanızda genellikle çekmeceli bölümleri olan makyaj aynalarımız bulunmaktadır. Ancak alt kısmının çekmeceli bir şifonyer görevi görmesi tam bir makyaj aynası olmasını engellemektedir. Yatak odanız için bu sorunu ortadan kaldıracak güzel dekorasyon önerileri arasında şifonyere artı olarak aynalı güzel bir dresuar modeli ile ona uygun bir puf kullanmanız bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Misafir Çay Bardakları başlıklı makalemizde çiçekli çay bardakları, hanedan çay bardağı ve motifli çay bardağı hakkında bilgiler verilmektedir.


Dresuarlarla Evinizde Çeşitli Köşeler Oluşturun Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ