Kadına Dair Herşey

Dudak Üstü Tüylerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Dudak Üstü Tüylerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

 

Vücutta bulunan tüylenme son derece doğal ve normal olan bir şeydir. Vücudun dengesinin düzenli bir şekilde çalışmakta olduğunu göstermektedir. Elbette aşırı tüylenmeden bahsetmiyoruz. Bu durum hangi bölgede olursa olsun hormonlar ile ilgili bir sorunu yansıtabilmektedir. Özellikle kadınların baş belalarından biri olan dudak üstü tüylerinden kurtulmanın doğal yolları mevcuttur. Kadınlar genellikle vücutlarının diğer bölgelerinde olan tüylenme problemi için ağda, ip, epilasyon ya da lazer ile epilasyon yöntemlerini tercih etmektedir. Dudak üzerinde oluşan tüyler ise çok cansız fakat görünümü hiç de hoş olmayan tüylerdir. Yanlış uygulama ile zaman içerisinde kıl kökleri kendini besleyebilir ve çok daha kalın bir şekilde gözle görülebilir olarak belli olmaktadır.

Dudak Üstü Tüyleri İçin Doğal Yöntemler

Dudak üzerinde bulunan tüyler için dudak üstü tüyleri için doğal yöntemler nelerdir sorusu akıllardan geçmektedir. Akıllardan geçmekte olan bu sorular için son derece güzel ve kolay olan yöntemler vardır. Bu yöntemlerden ilki zerdeçal ve süt maskesidir. Bu maskeyi nasıl hazırlayacağınızı bilmiyorsanız o zaman bu yazı tam da sizler için uygun nitelikte olacaktır. Süt ve zerdeçal kozmetik ve güzellik markalarının vazgeçilmez olan ürünleri arasında yer almaktadır. Zerdeçal tozu ve bir miktar sütü bir kâsenin içerisinde iyice karıştırın. Maske kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra bunu dudak üstünüze sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ovalayarak çıkarın ve ılık su ile yıkayın.

Yumurta Akı İle Dudak Üstündeki Tüylerinden Kurtulma

Dudak üstündeki tüyler için doğal yöntem ve bu yöntemlerin etkileri oldukça fazladır. Dudak üzerinde bulunan tüylerin doğal bir şekilde yok olabilmesi için yumurta akını denemeniz gerekmektedir. Bir adet yumurtayı sarısından ayırın ve beyazının içerisine bir miktar mısır unu ekleyerek karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Daha sonra bu karışımı dudak üzerinize sürün. Karışım kuruduktan yani yaklaşık yarım saat sonra yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı iki hafta da bir kez olarak yapmaya çalışın ve bir ay içerisinde mükemmel sonuçları kendiniz gözlemleyin.

Dudak Üzeri Tüyleri İçin Yoğurt Maskesi

dudak-ustu-tuyden-kurtulmakDudak üzerinde oluşan ve son derece can sıkıcı olan tüyleri yok edebilmeniz ya da azaltabilmeniz için bir yöntem daha vardır. O da yoğurt, nohut unu ve zerdeçal tozudur.
Bir kâsenin içerisinde zerdeçal tozunu, nohut ununu ve yoğurdu macun kıvamına gelene kadar karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonra elde etmiş olduğunuz bu karışımı dudak üstü bölgenize uygulayın. 15 dakika ile yarım saat arasında bu karışımın kurumuş olduğunu göreceksiniz. Kuruyan bu karışımı ovalayarak cildinizden çıkarın. Daha sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın ve ovalarken sert bir şekilde ovalamamaya dikkat edin. Aksi takdirde cildinizi tahriş edebilirsiniz. Nazik bir şekilde bu uygulamayı yapın ve olumlu sonuçlarını gözlemleyin.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde diyet yapmak ve sağlıklı diyet hakkında bilgiler verilmektedir.


Dudak Üstü Tüylerinden Kurtulmanın Doğal Yolları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ