Kadına Dair Herşey

Dudaklarda Yeni Moda: Ombre

Dudaklarda Yeni Moda: Ombre

Ombre saçlarda sık sık karşılaştığımız uygulamalardan biridir. Ombre birbiriyle uyumlu iki farklı tonda renge sahip olma anlamını taşımaktadır. Ombre saçın yanı sıra dudaklarda ve tırnaklarda da sık sık kullanılmaya başlandı. Ombre dudak uygulamaları etkileyici bir görünüm ortaya çıkarsa da doğru bir şekilde yapılmadığında hoş olmayan bir görünüm yaratabilir. Dudaklara ombre uygulaması yaparken dudak renginizle uyumlu bir ruj rengi denemeniz ilk aşamada doğru bir tercih olacaktır.

Dudaklarda ombre uygulaması

Dudak Makyajında Ombre Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dudaklarda ombre uygulaması yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir:

Renk Seçimi Doğru Yapılmalıdır

Dudaklarda ombre etkisi

Dudaklarda ombre etkisini yaratmak için kullanılacak ilk rengin doğru seçilmesi çok önemlidir.  Hangi iki rengin en iyi şekilde durabileceğine karar vermeniz önemlidir. Öncelikle ana dudak renginizin ne olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Ardından uygulayacağınız ruj enginin ana ruj renginden daha açık veya daha koyu olmasına dikkat edin.  Kırmızı rujla ombre etkisi yaratmak isteyen kişiler koyu kahverengi veya pembe renk kullanarak ombre etkisini yaratabilir. Ancak pembe rujla ombre etkisi yaratmak istiyorsanız turuncu veya açık kahverengi ruj doğru bir seçim olacaktır. Doğru bir renk geçişi için dudaklarınıza en uygun iki rengi bulmak çok önemlidir.

Doğru Teknik Kullanılmalı

Doğru Teknik Kullanılmalı

Ombre dudaklara sahip olmak için doğru tekniği kullanmak oldukça önemli. Bir dudağın diğerine göre daha karanlık olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca en dış kenardan başlayarak dudakların iç kısmına doğru eğim kullanılmalı ve ağız köşelerinin bir kısmı diğerinden daha açık tonda olmalıdır. Dış kenarlardan başlayıp içe doğru dengeli bir geçiş yapmak ombre dudaklara sahip olmanın enönemli tekniklerinden biridir.

İki Ton Etkisine Dikkat Edilmeli

Bir dudakta koyu gölge kullanırken diğer dudakta açık gölge kullanmak oldukça önemli bir yere sahiptir. Gölgeler daha sonra dudağın iç kısımlarında harmanlamalıdır.

Dıştan İçe Bir Etki Yaratın

Dudak ombresi

Dudak ombresi hazırlarken dudaklarınızdaki ruj rengine göre daha koyu bir dudak kalemi kullanın. Dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçevelerken çizgiyi köşelerden başlayıp daha kalın bir şekilde kullanın.  Dudakların eğrisine yaklaştıkça dudak kalemini daha ince bir şekilde çekin. Baz ruj kullanırken dudakların kenar kısımlarına dikkatli bir şekilde uygulayın. İç kısma geldiğinizde daha açık renk bir ruj kullanın. Dıştan içe doğru güzel bir etki yaratmanız kaçınılmazdır.

Siyah Rengi Kullanın

Dikkat çekici dudaklara sahip olmak istiyorsanız koyu kahverengi, siyah ve kırmızı tonlarını bir arada kullanmaya özen gösterin.  Ağzın iç köşelerinden başlayarak siyah renkli bir dudak kalemiyle dudağınızı çerçeveleyin. Daha sonra koyu kırmızı bir rujla dudak çizgisini takip ederek ruju sürün. En son olarak parlak kırmızı bir ruj sürerek ombre dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudaklarınızda dikkat çeken bir görünüm yaratmak için siyah ve kırmızı rengin uyumunu kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kantaron Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları başlıklı makalemizde Kantaron bitkisi, Kantaron yağı ve Kantaron yağı kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Dudaklarda Yeni Moda: Ombre Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ