Kadına Dair Herşey

Duruşunuzla Sağlığınıza Zarar Vermeden Telefon Nasıl Kullanılır?

Duruşunuzla Sağlığınıza Zarar Vermeden Telefon Nasıl Kullanılır?

Kötü duruş 21. yüzyılın en büyük belalarından birisidir. Sürekli olarak kambur bir pozisyonda duran birisi, omurgasına ciddi zararlar verebilir. Sürekli olarak akıllı telefonları ve benzeri el cihazlarını kullandığımızdan birçok insan her gün en az dört saatini doğal olmayan ve zararlı bir pozisyonda geçiriyor.

İşte bu yüzden sağlığınıza zarar vermeden telefonunuzu nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmeye karar verdik. Aşağıdaki bilgiler hepimiz için paha biçilmez tavsiyelerdir.

Doğru telefon kullanımı

Araştırmalar, bir kişinin duruşunun, o insanın duygusal görünümünü etkilediğini tespit etmiştir. Klinik depresyondan muzdarip bir kişi genellikle kambur bir biçimde durmaya meyillidir. Geçmişte sırt sorunları ile ilgili tıbbi yardıma ihtiyacı olanlar genelde yaşlı insanlardı ancak şimdi doktorlar giderek artan bir sayıyla gençlerin de çok sık olarak kendilerine bu şikayetlerle başvurduklarını söylüyor.

 

Kambur duruşun temel özellikleri: Öne doğru bükülmüş bir boyun, düşük omuzlar ve bedenin ön tarafında konuşlanmış kollar.Sürekli olarak doğru bir duruş benimsemek iş yerinizdeki üretkenliğinizi arttırır ve strese karşı daha dirençli olmanızı sağlar.

Cep telefonu nasıl tutulmalı

Sırt Sorunlarını Önlemek için Yapılabilecek 5 Basit Şey

 

  1. Periyodik olarak yavaşça başınızı sağa ve sola hareket ettirerek, kaslarınızın gerin.
  2. Omuzlarınıza, boynunuzun yan tarafındaki kaslara ve kürek kemiğinin arasındaki bölgeye masaj yapın.
  3. Kapı eşiğinde durun, kollarınızı uzatın ve göğüs kafesinizi gerin. Bu akıllı telefon kullanırken uzun süre aynı pozisyonda duran kaslarınızın rahatlatmasını sağlayacaktır.
  4. Eğer telefonunuzu on dakikadan daha uzun süredir kullanıyorsanız çenenizi boynunuza bastırın ve kürek kemiklerinizi geriye doğru çekin. 10 saniye boyunca bu şekilde durarak, egzersizi birkaç sefer tekrarlayın.
  5. Akıllı telefonunuzu her kullandığınızda doğru bir biçimde durmanın gelecekteki birçok sağlık sorununu engelleyebileceğini unutmayın.

Bir önceki yazımız olan İşte Bu Yüzden Sol Tarafınıza Yatarak Uyumanız Sizin için Faydalı başlıklı makalemizde sol tarafa yatmanın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Duruşunuzla Sağlığınıza Zarar Vermeden Telefon Nasıl Kullanılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ