Kadına Dair Herşey

Düşük Yapmanın Başlıca Sebepleri

Düşük Yapmanın Başlıca Sebepleri

Hamilelikte düşük belirtisi, düşük riski ne zaman geçer, düşük riski nasıl anlaşılır, konuları hakkında merak ettikleriniz.

Gebelikte, ilk aylarda görülmekte olan vajinal kanamalara düşük tehdidi denilmektedir. Eğer kişide kanama ole birlikte ağrı da var ise o zaman düşük ole sonuçlanabilmektedir.

Hamilelikte ilk üç aylık süreçte, bu kanamaların olması normaldir. Ve sıklıkla da karşılaşılabilmektedir. Bu durum da bütün hamileler de kanama ile düşük olmamaktadır. Bir kısmı sonuçlanmakta elbette ama diğer ihtimal ile düşük ile sonuçlanmaması düşünüldüğünde moral bozukluğu olmaması gereklidir. Kanama da renk köyü ve cok fazla ise düşük ile sonuçlanmaması olasılığı o kadar fazla demektir.

Düşük için tedavi yöntemi olarak, istirahat edilmeli ve doktorun verdiği düşük hapları kullanılmalıdır. Yemek yemek ve tuvalete gitmek dışında, doktorun söylediği süre içerisinde yataktan kalkılmaması gerekmektedir.

Bazı sorunlu gebelik sürecinde, hastanede yatarak ihtiyaçların yatakta giderilmesi önerilmektedir. Bu tür gebelikte doktorun tavsiyelerine kesinlikle uyulması gerekmektedir. Eğer dikkat edilmez ise maalesef bebeği kaybedebilirsiniz.

Doğruyu söylemek gerekirse ise, eğer düşük ile sonuçlanacak bur durum var ise tedavi ile devam edilmesi maalesef mümkün olmayacaktır. Kanamanın nedeni bebekte kromozom bozukluğu olmasından kaynaklanacağı için düşen bebek sağlıklı bir bebek değil demektir. Bu durumda da düşüşü engelleyin uzatmak bir sonuç vermeyecektir.

Hamilelikte önemli olan kural, doktorun tavsiyelerine dinlemek ve sağlıklı beslenmektir. Bunlara dikkat edip yine de düşük riski yaşamış iseniz, yine doktorunuzun tavsiyeleri ve tedavisi ile bu süreci bir haftalık istirahat ile atlatabilirsiniz. Bu da mümkündür. Fakat tedavi ise yaramıyor ve sürüm düzelmedi ve düşük ile sonuçlandı ise anne çok fazla üzülmemeli elbette üzülünür ama hayata küsmemelisiniz. Düşük sebebi bebekteki kromozom bozukluğudur. Yani bebek sağlıklı olmadığı için düşer  sağlıklı bir bebek kolay kolay düşmez. Bunu düşünerek metanetli olmalısınız.

Bir bebeğe sahip olmak, dünyanın en güzel şeydir. Anne olmak çok güzel bir duygudur. Bu sebepten anneler gebelikte üzerine düşen görevleri yerine getirmeli ve dikkat etmelidirler. Bu şekilde bebeğimiz de sizde sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermek İçin En İyi Beş Akubası Noktası başlıklı makalemizde akubası ile zayıflamak hakkında bilgiler verilmektedir.


Düşük Yapmanın Başlıca Sebepleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ