Kadına Dair Herşey

Duvar Rengine Göre Ev Dekorasyonu

Duvar Rengine Göre Ev Dekorasyonu

Eviniz, en rahat edeceğiniz ve mutlu olacağınız yerdir. Evinizin aydınlık ve ferah olması; huzurlu bir yaşam ve aile ortamı için önemlidir. Uygun duvar renkleri, mobilyalarınız ve kullanılan aksesuarlar evinizi daha modern ve şık gösterecektir.

Evinizin daha ferah ve aydınlık olması için evi aydınlık gösteren boya renkleri seçmeniz gerekir. Bunlar genellikle açık ve pastel renklerdir. Bir çok markanın boya kataloglarında artık onlarca renk seçeneği bulunmaktadır.

Evin tüm odalarını aynı renk boyamak zorunda değilsiniz. Salon ve yaşam alanlarınızı daha açık ve pastel renkler tercih ederken, yatak odanızda biraz daha romantik renkler seçebilirsiniz. Solon boya renkleri kataloğu ise size seçim konusunda oldukça yardımcı olacaktır.

Duvarlarınızın rengine karar verdikten sonra sıra parke seçimine gelmiştir. Parke ve duvar rengi uyumu her mekan için gerekli bir unsurdur. Aksi durumda renk kargaşası olabilir ve ortam kaotik bir görünüme sahip olabilir. Parke konusunda koyu renkleri tercih etmeniz daha modern ve temiz bir görünüm sağlayacaktır.

Mobilya Seçimi

Duvar rengine ve parke renk ve şekline karar verdikten sonra sıra mobilya seçiminde. Mobilyalarınızı evinizin boyutuna göre seçmelisiniz. Bunun için önceden ölçüleri almak ve siparişi ona göre vermek en uygunu olacaktır. Mobilya rengi seçerken duvar rengi baz alınmalıdır. Böylece evi boğmadan daha ferah bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Boya Rengi Seçimi

Salon duvarları genellikle açık renk olmalıdır. Beyaz renk çabuk kirlenir ve çiğ durabilir. Onun yerine açık yeşil veya mavi renklerini tercih edebilirsiniz. Ancak bu renklere boyalı duvarlara sahip bir salona alacağınız mobilyalar çok sade olmalıdır. Beyaz renkler duvarla bütünleşecek ve güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Yatak odasında lila, veya açık mor tonları huzur veren renkler olduğu için uygun seçimler olacaktır.

Mutfaklar kadınlar için çok önemlidir. Turuncu ve kırmızı gibi sıcak tonlar mutfağı daha keyifli hala getirir. Bu nedenle bu renkler mutfak içinb en uygun yerlerdir.

Çocuk odaları için mavi ve pembe en çok seçilen renk olsa da tüm pastel renkler huzur verici olduğu için tercih edilebilir. Çocukların uykuya rahat geçmesi ve huzurlu olmalarına yardımcı olabilmesi adına ışıklandırmayı da yumuşak tutmakta fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan Yatak Odasında Beyaz Kullanımı başlıklı makalemizde yatak odası dekorasyonu, yatak odası duvarlarının ne renk olmalı ve yatak odası için öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.


Duvar Rengine Göre Ev Dekorasyonu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ