Kadına Dair Herşey

Düzenli Dolap Için Öneriler

Düzenli Dolap Için Öneriler

Dolap dağınıklığından bıktınız ve düzenli bir dolaba kavuşmak için can atıyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. İşte tamda bu noktada size bir kaç önerimiz olacak. Giysilerinizi sınıflandırmanız ve gereksiz olan hiç giymediğiniz giysilerinizi  atmak dar olan dolabınızı rahatlatmanın yanında varlığını bile unuttuğunuz kimi giysinize daha rahat ulaşmanızı sağlar.

Çoğu zaman dolabın karşısına geçerek dakikalarca içine baktığımız olur. Şu nerede acaba diyerek hallaç pamuğuna dönüştürdüğümüz dolap içleri hele ki bir bayansanız, ne kadar büyük olursa olsun hep dar gelir. Üst üste gelen giysiler ve birbirine karışarak koca bir yığın haline gelmiş kazakların yaratığı kargaşadan kurtulmanız için size vereceğimiz bir kaç öneri, hem ”dolap düzeni nasıl olmalı.?” sorunuza yanıt olacak,hem de dar ve düzensiz dolap görüntünüz artık tarihe karışacak.

Dolap içlerindeki karmaşa son vermek için yapmanız gereken öncelikli işlem size olmayan yani küçülen giysilerinizi ayıklamak önemli bir noktadır.Tek tek gözden geçirerek giysileri dolaptan çıkartmaya başlarken aynı zamanda  bir kenara size olmayan ve  bir daha giyemeyeceğiniz giysileriniz toplamanız atacağınız ilk adım olacaktır.

Dolap düzenleme fikirleri arasında, giyilmeyecek giysiler ayıklanıp verildikten sonra,tamir gerektiren giysilerinizi  tamirciye göndermeniz de bulunuyor. Dolap içinde atıl bulunan bu giysilerinizin yeniden kullanılır hale getirilmesi sayesinde ekstradan alışveriş yapmanıza da gerek kalmıyor.

Bu işlemde tamamlandıktan sonra giysilerinizi mevsimler göre ayırmanız dolap içindeki düzen için oldukça önemli bir adımdır. Kışın giyeceğiniz kazaklar, ,hırkalar ,pelerinler mont ve kabanlar her mevsiminde değilseniz büyük bir hurçun içinde kullanılacakları zamana kadar beklemesi gerekir. Bu işlemi iki şekilde de yapabilirsiniz. Kazaklar ve hırkaları pantolon ve eteklerde aynı hurça koyarken mont,ceket ve kabanlar içinde ayrı bir hurç oluşturabilirsiniz. Bu hurçları saklamanın ise en kolay yöntemi ise bazalı yataklardır. Eğer bazanız yoksa dolap üstleri de bu iş için uygun alanlardır.

Tüm bu işlemler sonrasında dolap düzeni için önerilerimiz arasında mevsime uygun kıyafetlerinizi dolap gözlerine cinslerine göre ayırmanız olacaktır. tişörtler,ince hırkalar,şortlar,etek ve pantolonların yanı sıra elbiseleriniz ve gömleklerinizi kullanım çokluğuna göre dolap gözlerine yerleştirmeniz dolap içinde ahenk yakalamanıza neden olacaktır. Hatta her dolap gözüne yerleştirdiğini  giysilerinizi renklerine göre de içlerinde gruplandırma yapmanızda dolap düzenini sağlar.

Bir önceki yazımız olan Yatak Odası Köşeleri Nasıl Değerlendirilmeli? başlıklı makalemizde yatak odası aksesuarı, yatak odası dekorasyonu ve Yatak Odası Köşeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Düzenli Dolap Için Öneriler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ