Kadına Dair Herşey

Eklem Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilmeli?

Eklem Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilmeli?

Eklem Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilmeli?

Eklem yaralanmaları nasıl tedavi edilmeli

Eklem yaralanmaları nasıl tedavi edilmeli? Bunları bilmek çok önemli. Öncelikle eklem yaralanmaları için tanı koymak gerekir. Bunu yapacak en iyi kişi bir uzmandır. Doktorun da desteklemesi ile eklem ağrısının bulunduğu bölgede şişlik, kızarıklık, morarma gibi durumlar söz konusu ise hemen bir doktora başvurmanız gerekebilir. Eklem yaralanmalarını genellikle sporcular yaşar.

Eklem Yaralanmalarında Tedavi

Eklem yaralanmalarında tedavi için kesinlikle yaralı yeri hareket ettirmeye çalışmamalı. Özellikle bu bölge boyunda ise. Trafik kazalarında da yaralının oynatılmaması boyun zedelenmesinden korkulduğundandır. Sporcu yaralanmalarında ise sağlık ekibi yaralı yere soğuk sprey sıktıktan sonra bandanayla sıkıca sarar ki eklem yeri oynamasın.

Eklem yaralanmalarında tedavi

Tedavide İlaç Kullanımı

Sizler eklem yaralanması yerine yaralı bölgenin daha hafif bir şekilde zedelendiğini düşünerek kas gevşetici gibi kremlerle kendinizi rahatlatma yolunu seçebilirsiniz. Yanlış bir davranıştır. Özellikle şişme ve morarma varsa hemen doktora gidilmelidir. Aksi taktirde daha kötü sonuçlar doğurabilir. Eklem yaralanmalarında eski tip yöntemleri sakın kullanmayın. Bu daha çok zarar görmenize sebep olabilir.

Eklem yaralanmalarında eski tip yöntemler

Eklem Yaralanmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eklem yaralanmalarında dikkat edilmesi gerekenler

Eklem yaralanmalarında dikkat edilmesi gerekenler öncelikle hareket etmemek ve yaralı bölgeyi olabildiğince kullanmamaktır. Daha sonra eğer yakınınızda varsa buz koyun ki şişlik ve morluk varsa insin. Daha sonra mümkünse bir bez ile düzgün bir şekilde sıkı sıkı sarın ve yerinizden kalkıp ambulans çağırın.

 

 

Bir önceki yazımız olan Arpacık Rahatsızlığı Belirtileri ve Tedavisi başlıklı makalemizde Arpacık belirtileri, Arpacık hastalığının sebepleri ve Arpacık hastalığının tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Eklem Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilmeli? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ