Kadına Dair Herşey

El Bakımı

El Bakımı

En çok kahrımızı çeken ellerimizin kıymetini bilmeli ve ona gereken özeni göstermeliyiz. Çünkü ellerimizin bakımı ve görünümü çok önemlidir. Ellerimiz ve tırnaklarımızın bakımlı ve güzel olması ile birlikte daha zarif bir görünüm kazanırız. Ellerimiz güzel ve bakımlı görünmenin ön koşullarındandır.

Özellikle ellerimizi bütün gün sürekli kullanırız. Sürekli suyun içinde olabilir, soğuktan etkilenebilir. Çok sıcaktan etkilenebilir. Bu nedenle sürekli ellerimizi kontrol etmeli ve çok dikkatli davranmalıyız onlara karşı narin ve ilgili olmalıyız.

  1. Ellerimizi yıkadığımız sabunu çok iyi seçmeliyiz. Çünkü gün içerisinde sık sık ellerimizi yıkıyoruz ve ellerimize zarar verecek kalitesiz ürünler kullanmamalıyız. Ellerimizi çok kurutacak çatlatacak ürünleri tercih etmemeliyiz.
  2. Ellerimizi için nemlendirici kremler kullanmalıyız. Özellikle gliserinli vb. ürünler kullanabiliriz. Bu şekilde çok daha güzel ve yumuşak ellere sahip olabiliriz.
  3. Ellerimize çeşitli doğal bakımlar yapabiliriz.
  • Zeytinyağı ve limon ile ellerinize bakım yapabilirsiniz. Özellikle soğuk günlerde ellerinize zeytinyağı sürerek masaj ile bu faydalı yağı ellerinize yedirebilirsiniz.
  • Limon suyu ile tırnaklarınıza da bakım yapabilir daha güzel ve sağlıklı  olması için katkıda bulunmuş olursunuz.
  • Ellerinizin çok kuruduğu zamanlarda herhangi bir kremi hatta çok yağlı da olabilir. Kremi ellerinize çok fazla sürerek ellerinize plastik eldiven ya da çorap geçirerek uyursanız sabah uyandığınızda elleriniz yumuşacık olacaktır.

Ayrıca eğer yapabiliyorsanız her ay düzenli manikür, pedikür yaptırabilirsiniz. Ya da hazır sayılan el bakım ürünlerinden edinerek ellerinizin bakımını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Anne Sütü Nasıl Saklanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


El Bakımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ