Kadına Dair Herşey

Emziren Anneler İçin Göğüs Temizliği

Emziren Anneler İçin Göğüs Temizliği

Anneler bebeklerini gözlerinden sakınırken en çok onlara hijyenik bir ortam ve besin sunmaya özen gösterirler ve bebekler mucizevi bir şekilde anne sütü ile beslenirken onlar için ağızlarının değdiği meme ucunu da temiz tutmalı ve bu hijyene özen göstermeliyiz. Meme ucundaki temizlik ve hijyen hem kendi sağlığımız hem de bebeğimizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle hem kendi hem bebeğimizin sağlığı için b konuda bilmemiz gerekenleri bilmeli ve bebeğimizi emzirirken buna dikkat etmeliyiz.

Sabunla meme temizlemeyin.

Önceleri sabun ile meme ucu temizlemenin gerekli olduğu ve doğru olduğu konuşulurken şimdilerde sabunun meme ucunu daha çok kurutacağı ve çatlaklar dolayısıyla daha çok iltihap kapma riski olduğu için bu duruma çok dikkat ederek alternatif temizleme yöntemlerine göz gezdirmek gerekir.

Ilık su veya karbonatlı su ile temizleyebilirsiniz

Meme ucu ılık su veya hazırlayacağınız ılık karbonatlı su yardımı ile temizlenebilir. Tabii ki öncelikle ellerin yıkanması gerekir. Ve meme ucundaki çatlakları önlemek için de ayrıca bunun için üretilmiş kremlerden kullanmakta mantıklı olacaktır.

Anne sütü ile temizleyebilirsiniz.

Anne kendi sütünden bir miktar meme ucu etrafına da sürerek çatlamaların ve mikropların önüne geçebilir.

Sık sık emzirin ve sertleşen meme içi ılık duş alın.

Memenin sertleşmemesi ve sütün yumru olmaması için mutlaka sık sık emzirmelisiniz. Ayrıca sertleşen memeyi yumuşatmak için ılık duş alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kreşe Giden Çocuklarda Hastalık Problemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Emziren Anneler İçin Göğüs Temizliği Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ