Kadına Dair Herşey

Emziren Annelerin Tekrar Hamile Kalması

Emziren Annelerin Tekrar Hamile Kalması

Emzirme etkili bir korunma yöntemi olmasına rağmen hamile kalınması da mümkündür. Emziren annelerde hamilelik belirtileri ile hamilelik durumu kendini belli edebilmektedir. Bu sebeple çeşitli belirtiler sayesinde emziren anneler hamile olup olmadığını anlayabilirler.

Emziren Annelerin Hamilelik Belirtileri

Emziren Annelerin Hamilelik Belirtileri

Emzirirken hamile kalanlar oldukça hassas bir döneme girerler. Bu hassasiyet hem emzirme döneminde olmaları hem de hamile kalmaları nedeniyle oldukça ilerleme gösterir. Emziren annelerin hamile kalması durumunda meme hassasiyeti artar. Memelerde tahriş olur. Bu sebeple memelerin tahrişini gidermek için çeşitli bakımlar uygulanmalıdır. Ayrıca emziren annelerin sütünde bir azalma meydana gelir. Sütün kalitesinde değişiklikler oluşmaya başlar. Sütün tadı değişir ekşi veya tuzlu bir hal almasına sebep olur. Böylelikle çocuklar anne sütünü emmek istemez. Emzirirken kanama meydana gelebilir. Mide bulantısı ve kusma da yine hamilelik belirtileri arasında sıkça görülen sebeplerden biri haline gelebilir. Yeni doğum yapmış annenin bebeğini emzirmeye başlamasıyla yorgun düşmesi kaçınılmazdır. Ekstra bir hamilelik halinde bu yorgunlukta artış meydana gelmektedir. Bu yorgunlukla birlikte kendinizi daha bitkin ve halsiz hissedebilirsiniz.

Emzirirken Hamile Kalan Annelerin Yapması Gerekenler

Emzirirken hamile kalan anneler bu süreci rahat bir şekilde atlatabilmek için beslenmelerine oldukça dikkat etmelidirler. Doğru besinlerle hem yorgunluk hem hastalık hem de halsizlikle baş edebilirler. Meyve ve sebze tüketimini ihmal etmeden kendileri için doğru bir beslenme şekli oluşturabilirler.

Bir önceki yazımız olan Ayak Şişmesini Engellemek İçin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Emziren Annelerin Tekrar Hamile Kalması Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ