Kadına Dair Herşey

En Az 5 Yaş Genç Gösteren 10 Saç Modeli Ve Renkleri

En Az 5 Yaş Genç Gösteren 10 Saç Modeli Ve Renkleri

Saç stiliniz, sizin birkaç yaş daha küçük görünmeniz için uyumlu bir görüntü yaratmada çok önemli bir rol oynamaktadır.

Bu yüzden her zaman en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacak bazı pratik ve yapımı basit tavsiyeleri sizler için derledik. Okumaya devam edin ve not almayı unutmayın!

 Genc gosteren sac modelleri

Sizi En Az 5 Yaş Küçük Gösterecek 10 Basit Saç Şekillendirme Hilesi

 

 Genç Gösteren Saç Kesimi Seçenekleri

Genç gösteren saç kesimi

Konu saç kesimi tarzları olduğunda genç görünmenin en iyi yöntemi katlı, yüzü veya boynu çerçeveleyen, düzensiz veya kademeli saç kesimlerini tercih etmektir.

 

Genç Gösteren Renkler

Genç gösteren saç renkleri

Açık renkli saçlar gençleştirici bir etki yaratmaktadır. Bu saç şekillendirmenin en temel kurallarından birisidir. Ancak doğru saç rengini ve tonunu seçmeniz gerekmektedir. Saçlarınızı, doğal renginden iki ya da üç tondan daha açık bir renge boyamamanız tavsiye edilmektedir. Ayrıca göz ve cilt renginize göre de uygun bir saç rengi tonu seçmeyi unutmayın.

Genç gösteren saç renk tonları

Görünümünde radikal değişiklikler yapmayı sevmeyen kadınlar için tavsiyemiz ise birkaç saç tutamınızı açtırmanız olacaktır. Bu saçlarınızın parlak görünmesine ve genel görünümüzüne bir dinamik katmaya yardımcı olacaktır.

 

Uzunluk

Genç göstermek için saç uzunluğu

Kısa saçlar aktif yaşam tarzı ve gençlik ile ilişkilendirilmektedir. Bu yüzden yaş aldıkta saçlarınız da kısalmalıdır. Ancak aşırıya kaçmaktan kaçının. Çok kısa saç stilleri, dikkati yüzünüze çekmektedir ki bu da yaşınızı ortaya çıkartabilir. En iyi seçenek çene veya boyun hizasındaki kısa saçlar olacaktır.

 

Hacim

Saçın hacmi

Yapışmış saçlar sizi daha yaşlı gösterir, bu yüzden saç stilinize biraz hacim kazandırmanız iyi olacaktır. Ancak bu hacmi tam kıvamında kullanmalısınız: çok fazla hacim görünümünüze istenmeyen birkaç yaş daha ekleyebilir. Doğru hacim saçların doğal ve zahmetsiz görünmesine yardımcı olan hacimdir. Bunu katlı saç modelleri veya kıvırcık tutamlarla elde edebilirsiniz. Ayrıca saç spreyi kullanmanızı da öneririz (ancak unutmayın ki, bunu da ölçülü kullanmalısınız).

 

Kahkül

Genç gösteren saç kesimleri

Bir kahkül görünümünüzü gençleştirebilir, alnınızdaki kırışıkları gizleyebilir ve gözlerinizi ortaya çıkartabilir. En iyi çözüm ise orta kalınlıktaki saç telleri ile elde edilebilecek kahküllerdir. Çok düz ve kalın kahkül kullanmak görünümünüzü bozar ve yüzünüzü olduğunuzdan daha kısa gösterir.

 

Ayırma

Daha genç gösteren saç modelleri

Saçlarınızı ortadan ayırmak bakışlarınıza bir sertlik ekleyebilir ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Farklı seçenekleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Örneğin, saçlarınızı başınızın kenarından ayırmak gösterinizin daha büyük ve daha güzel görünmesine yardımcı olur. Saçlarınızı geriye doğru taramayı veya zigzaglar olacak şekilde ayırmayı deneyin. Bu hem görünümünüzü biraz yumuşatacak hem de saçlarınıza hacim ekleyecektir.

 

Günlük Stil

Genç gösteren günlük saç modelleri

Hem kusursuz düz saçlar hem de aşırı sıkı saç modelleri görünümünüze birkaç yıl ekleyebilir. Eğer atkuyruğu kullanıyorsanız birkaç tutamı, yüzünüzün yanlarına gelecek şekilde gevşekçe bırakın ve geri kalan kısımları da çok sıkmayın. Öte yandan eğer saçlarınızı açık kullanıyorsanız, biraz kıvırcık tutamlar ekleyerek özensiz bir görünüm yakalamaya çalışabilirsiniz. Saçlarını düz olarak kullanmayı tercih edenler, asimetrik saç kesimlerine birkaç vurgulu bukle ile hafif kaos görünümü yaratabilirler.

 

Akşam Saç Modelleri

Özel geceler için saç modelleri

Akşam dışarı çıkmak için hazırlandığınızda saçlarınızı geri taramaya, kusursuz bir şekilde sabitlenmiş modellere, yüksek saç modellerine ve retro tarzı şekillendirmeye dur deyin. Diğer saç modellerinin türlerinin aksine, akşam kullanacağınız saç modelleri doğal görünmelidir. Dahası, özel bir etkinliğe giderken örgü kullanarak kendini riske atan ancak işe alınan Amy Adams gibi biraz neşeli detaylar da tercih edebilirsiniz.

 

Son Olarak, Daha Genç Gösteren Saç Modelleri İçin Birkaç Tavsiye Daha:

 

  • Saç şekillendirme ürünlerinin aşırı kullanımı kaçınılmaz olarak sizi daha yaşlı gösterecektir. Bu kural hem gece hem de gündüz kullanılan saç modelleri için geçerlidir.
  • Eğer saç şekillendirme aksesuarları kullanıyorsanız, kalitelerinin iyi olduğundan emin olunuz. Parlak plastik taraklardan, çocuklar için üretilen saç tokalarından ve kadife saç bantlarından kaçının.
  • Saçlarınızı kıvırcık yaparken büyük rulolar ve benzeri aksesuarlar kullanın. Bu kıvrımlarınızın küçük olmasını engelleyecektir. Minik kıvırcıklar görünümünüze canlılık katabilir ancak 25-30 yaş altındaysanız.
  • Tüm bu şekillendirme teknikleri sağlıklı ve iyi bakımış saçlara uygulandığında gerçekten de kullanışlı olabilir. Her zaman saçlarınıza son derece iyi bakmaya çalışmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Kısa Saç Modelleri İçinde En Beğenilen 16 Kesim başlıklı makalemizde kısa saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


En Az 5 Yaş Genç Gösteren 10 Saç Modeli Ve Renkleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ