Kadına Dair Herşey

En Çok Tercih Edilen Saç Stilleri

En Çok Tercih Edilen Saç Stilleri

Saçlar geçmişten günümüze kadar gelen, kadınların güzel görünmesini sağlayan en etkili güzellik parçalarından biridir. Yanlış saç stilleri ve yanlış kesilen saç modeli gibi etkenler sizi hoş göstermeyebilir. Saçlar kişinin fiziksel özelliklerine ve yüz şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tabii ki saçların uzaması ve sağlıklı olması için kesimi, bakımı gibi birçok etkende etki ediyor.Bu yazımızda sizler için bayanların geçtiğimiz sezonda en çok tercih ettiği modelleri bir araya getirdik.

 

Fiziksel Görünüşe Göre Saç Stili Nasıl Oluşturulur

 

Hanımlar saç kesimlerini hem fiziksel hem de yüz şekillerine göre yapmaktadır. Genelde zayıf hanımlar omuzlara kadar küt veya kısa saç ve açık ton modellerini tercih ederken kilolu hanımlar ise daha çok omuzların altında, uzun, koyu tonları tercih etmektedir. Zayıf hanımlar fiziksel özelliklerini ön planda tutarken, kilolu hanımlar ise saç; ayakkabı ve çanta gibi parçalarını ön plana tutmaktadır. 2016 trend saç kesimleri arasında her fiziksel özelliğe sahip hanımlar kendine en yakışan stili seçip uygulayabilirler

 

Hangi Yüz Şekline Göre Hangi Saç Stili Uygulanır

 

Kullanılan saç stili yüz şeklinizdeki değişikliği etkilerken daha güzel olmanıza da katkı sağlamaktadır. Yüz şeklileri genel başlık altında 3 başlığa ayrılır. Yuvarlak Yüz: Düz ve omuzlara kadar olan ön kısmı katlı olarak tercih edilen bu model yüzünüzü daha uzun gösterecektir. Kare Yüz: Tercihen omuzlarda biten kesimi katlı olan bu saç modeliyse kare çene yapınıza yumuşak bir görünüme ulaştıracaktır. Kalp Yüz: Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek, gözlerinizi ön plana çıkarmak için hafif katlı kesim önerilir. Kullanılan bu saç modelleri sizi daha hoş bir görünüme ulaştıracaktır.

 

 

Saç Stilleri Ve Ten Uyumu

 

Eğer sıcak renk tonuna aitseniz koyu kahve kestane gibi orta koyu tonlar sizde hoş duracaktır

Soğuk renk tonuna ait bir teniniz varsa da açık ve açık koyu tonlar sizi daha hoş gösterecektir.

Ten Rengi; Ten rengi 2 başlık altında sınıflandırmak daha doğru olur. Bu sınıflandırma ise: Sıcak ve soğuk ten renkleridir. En tarz saç modelleri ve saç rengini belirlemeye yardımcı olur.

 

2016 Yılının En Çok Kullanılan Saç renkleri

 

Bu sene dikkati çeken saç stillerinden biri de renkli saçlar. Yani ‘’Neon’’ dur. Hanımlar neon saç stilini çok benimsemiş ve 2016 Saç Stilleri ve renkleri arasında çok kullanılmaya başlamıştır. Bunun yanı sıra gri balköpüğü, siyah mavi gibi renklerde bu yılın gözdesidir. Fakat siyah her dönemde trend olarak kabul edilir. Unutulmamalıdır ki bu kesimleri yaptıracağınız kuaförde çok önemlidir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Göz Halkalarından Kurtulma Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


En Çok Tercih Edilen Saç Stilleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ