Kadına Dair Herşey

En Güzel Abajur Modelleri

En Güzel Abajur Modelleri

 

 

Aydınlatma ve abajur ev dekorasyonunun en önemli parçalarındandır diyebiliriz. Abajur aydınlatmayı yoğunlaştırmak ve görsellik açısından ortama uyum sağlaması gerekir. Dekorasyon açısından kombin çok önemlidir. Fakat ne yaparsak yapalım bazen bir yerlerde bir şeyler eksiktir. Bu eksiklik dekorasyonda genel anlamda bozukluk ve dekorasyonda sırıtmaya neden olur. Bu sırıtmalar kimsenin hoşuna gitmez. Bu dekor bozukluğunu ortadan kaldırmak için sehpalar ve çeşitli aksesuarlar kullanmalıyız. Kullandığımız sehpaların üzerlerinde kullanacağımız aksesurarlar da çok önemlidir. Bu nedenle de modern görünümlülük açısından aksesuar olarak abajur kullanmak tamamlayıcı bir husustur. Abajur ve masa lambaları modelleri, dekorasyonun vazgeçilmez unsurları olarak tercih ediliyor. İdeal dekorasyonun olmazsa olmazı kullanılan ürünlerin uyumlu bir şekilde kombin edilmesidir. Abajur ya da masa lambaları bu işi sorunsuzca çözerler.

Abajur Seçimi

Abajur ya da masa lambası seçerken neye ihtiyacınız var? öncelikle buna karar vermelisiniz. Birbirinden farklı modellerin arasından hangi modeli seçeceğinize daha kolay karar verebilmeniz için yapmanız gereken en önemli şey kendinize kriter model ve hangi renk gibi kriter belirlemektir.

Abajur seçimi yaparken ne tür abajur sevdiğiniz önemlidir. Tarzınız eğer klasik ise antika tarzında oldukça dikkat çekici abajurlar mevcuttur. Eğer modern tarz seviyorsanız metal gövdeli abajurlarla evinizde farklı bir ortam yaratabilir ve ışık kalitesini arttırabilirsiniz. Bu uygulamayı evinizin yatak odasında salonunda ve oturma odasında gerçekleştirebilirsiniz.

Evinizin şeklinden sıkıldıysanız abajurlarınızı değiştirerek zahmetsiz kolay bir yolla değişiklik yapabilirsiniz.

Abajur seçerken en çok tercih edilenler arasında krem boyalı ve taşlı modeller yer almaktadır. Yıllardır modası geçmeyen şapkalı modeller de revaşda olmaya devam ediyor. Bunların yanı sıra ilgi çekici ilginç tasarımlı modeller de popülerliğini koruyor.

Salon İçin Abajur

abajurEvinizin salonunda abajur ile dekorasyon değişikliği yapmayı düşünüyorsanız bu değişimi üç farklı şekilde yapabilirsiniz. Konsol üzerine, yan sehpa üzerine ya da dresuar yardımı ile koltuk arkasında kullanarak odanızı yeniden dekore edebilirsiniz. Eğer renk seçimi konusunda kararsız kaldıysanız perdenizin, halınızın, koltuğunuzun ya da mobilyalarınız da öne çıkmasını istediğiniz rengi kullanabilirsiniz.

Salonunuzun klasik tarzda döşenmiş ise salonunuzda kullanabileceğiniz abajur şekli; ahşap görünümlü abajur, süslü gövdeli, eskitme görünümlü ya da antika tarzı abajurlar olmalıdır.

Salonunuzda modern çizgiler ağırlıktaysa ilginç tasarımlı, metal gövdeli ve parlak gövdeli abajurlar tercih etmelisiniz.

Antrede Abajur Seçimi

Sahip olduğunuz antre geniş ise ve antrenize biraz da olsa hareket katmak istiyorsanız çok fazla yer kaplamayacak büyüklükte ve aynalı konsol üzerinde konulan abajur ve etrafını vazo, çiçek ve biblolarla süsleyerek antrenizin havasını değiştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ev Kütüphanesi Tasarımı başlıklı makalemizde ev kütüphanesi hakkında bilgiler verilmektedir.


En Güzel Abajur Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ