Kadına Dair Herşey

En Güzel Saç Modelleri Ve Yapılışları İle 2017

En Güzel Saç Modelleri Ve Yapılışları İle 2017

Kıyafetlerimizin, özel davetlerimizin vazgeçilmezi saç modelleridir. Bir saç modeli, kıyafet ile ne kadar uyumlu olur ise kadın o denli şık ve göz alıcı görünür. Saç modellerinin her saç tipine ve her davete göre farklı modelleri vardır. Yani açık havada yapılan bir kır düğünü için sertçe toplanmış bir topuz nasıl gitmeyecek ise; seyrek saçlı bir bayanın saçlarını derin alın detayları ile topuz yapmaya kalkışması o denli uyumsuz görünecektir. Bunların tamamına ek olarak saç modelleri için birkaç kategori vardır. Yani; kısa saç modelleri, uzun saç modelleri, dağınık saç modelleri, kıvrak saç modelleri ve en güzel saç modelleri şeklinde sayılabilecek başlıklar vardır.

En Kolay Saç Modelleri

Her kadın saçları ile saatlerce uğraşabilecek zamana sahip değildir. Bu nedenle hem şık, hem güzel hem de kolay saç modelleri tasarlanmıştır. Şimdi bu modellerin birkaç tanesini ayrıntılı bir biçimde sizlerle paylaşalım.

 • Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Bu ayırma saçlarınızın hem ön hem de arka kısımları için gereklidir.
 • Sonrasında yapmanız gereken ayırdığınız saçınızın iki tarafını da avuçlarınıza almak olmalıdır. Aldığınız saçlarınızı arkadan ortada birleştirin ve düğüm atacak şekilde iki tarafı ortada buluşturduktan sonra sarkan uçlarını saçlarınızın arka kısmından içeriye saklayın. Bu görüntü bir kurdele gibi olacaktır.
 • Son adım olarak saçlarınızı buluşturduğunuz orta kısma tel toka takın ve saçlarınızın arkadan salaş fakat toplanmış bir görüntü kazanmasını sağlayın.
 • Dilerseniz ortaya çıkan son hali ile süslü yahut da taçlı bir tel toka kullanarak şık ve tarz bir görüntü ortaya koyabilirsiniz.

En Güzel Saç Modelleri Ve Yapılışları

İkinci bir kolay saç modeli ise;

 • Saçlarınızın tamamı toplayacak şekilde bir atkuyruğu yapın. Bu at kuyruğunu kafanızın en tepesinden yapmanız gerekir.
 • Sonrasında tepeden yapmış olduğunuz at kuyruğunu ortadan ikiye bölün ve saçlarınızı bir maşa yardımı ile sarın.
 • Her iki tarafını da ayrı ayrı maşaladıktan sonra saçlarınızın at kuyruğu olan şeklini salık saç şekline getirin. Yani saçlarınızı açın.
 • Saçlarınızı açtığınızda göreceksiniz ki tüm saçlarınız baştan beri açıkmışçasına maşalanmış olmuş.
 • Pratik ve gür saçlı bayanların uygulayabileceği bu maşalama yöntemi ile saçlarınızı birkaç dakika içerisinde en şık haline getirebileceksiniz.

Taç Takmayı Seven Bayanlar İçin Kolay Ve Şık Bir Saç Modeli

Taç takmaktan hoşlanan ve zamanı olmayan bayanlar için çok kolay ve şık bir saç modelimiz var. Bu saç modelinin yapılışı;

 • Kafanıza sevdiğiniz bir tacınızı takarak başlayabilirsiniz.
 • Taç takar iken mutlaka saçlarınızın açık olması gerekir. Tacı taktıktan sonra ise açık olan saçınızı arkadan tacınıza dolayın.
 • Dolamanın ardından ise mutlaka tel tokanın görünmeyeceği bir şekilde tel toka ile tutturun.
 • Göreceksiniz ki hem şık ve hem de fazlası ile kolay bir modeliniz olmuş olacak.

Bir önceki yazımız olan Kolay Ve Pratik Saç Modelleri İle Zaman Kaybına Son başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


En Güzel Saç Modelleri Ve Yapılışları İle 2017 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ