Kadına Dair Herşey

Kötünün Kötüsü Var Dedirten Muhtemelen Hiç Duymadığınız Hastalıklar

Kötünün Kötüsü Var Dedirten Muhtemelen Hiç Duymadığınız Hastalıklar

Burada yazılanlar muhtemelen daha önce hiç duymadığınız hastalıklar.Gerçekten de insan bunları duyduktan sonra daha kötüsü ne olabilir diye düşünmeden duramıyor.

 

İnsan eti yeme

Özellikle Amerika’nın kuzey kısımlarındaki yerlilerde görülen bir hastalık bu.Yerliler başka yiyecek kaynakları olmasına rağmen,vampir misali insan eti arzuluyorlar.Acaba yamyam olur muyum korkusu ile başlayıp,yerliler üzerinde hakim olan bir hastalık

s-ac4309eb1b2abfddb608a28f6ee7618755bd939f

 

Pika hastalığı

Bilhassa anne adayı olan kadınlarda görülüyor.Sıradan besinler yerine kum,tebeşir,bulaşık süngeri gibi maddeleri yeme isteği uyandırıyor.

Pika Sendromu

 

Fregoli

Bu sendromdakiler,tanımadıkları yabancı kişilerin aslında tandık biri olduğunu sanmakla birlikte,onların kılık değiştirdiğini sanarlar.

Fregoli Sendromu

 

Erotomanya sendromu

Bu hastalıktan muzdarip kişiler,ünlü insanların kendilerine aşık olduğuna ve bunu gizli gizli içlerinde yaşattığına inanırlar

Erotomanya

 

Acı duymama hastalığı

Asla acıyı hissetmezler.Olay o kadar sıkıntılıdır ki,özellikle küçük yaşta bu hastalığa yakalanan çocuklar acı hissi olmaması nedeniyle,kendi dişlerini söküp,kollarını ve bacaklarını kırmaya kadar giderler.

acı

 

Farklı aksanlarla konuşma

Bilhassa felç geçiren ve ya ağır bir hastalık sonucu nükseden rahatsızlıktır.Bu hastalıktaki kişiler dil becerilerini kaybetmeye yakın şekilde,kelimeleri yutarak konuşmaya, sanki yabancı bir dilde kendi dilini konuşuyormuş gibi cümleleri kurmaya başlarlar.

Yabancı Aksan Sendromu

 

Suya alerji

Derecesi ne olursa olsun,her suyla temasta ciltte kızarıklar olmaya başlar.

Su Alerjisi

 

Kendini hayvan hissetme

Likantropi olarak da bilinmekle birlikte,bu hastalığa sahip kişiler kendini hayvan ya da olmaya yakın biri gibi hissederler.

Likantropi

 

Uzuvlarını kesme sendromu

Apotemnofili diğer adıdır.Hastalar kol veya bacak gibi organlarını kesme arzusu duyarlar.

s-5dec235135068da4271c8a8a9142847ea84cd349

 

Ani tepki sendromu

Bu hastalar dışarıdan gelen tepkilere aşırı tepki verirler.Zıplarlar,aşırı bağırırlar veya sağa sola vururlar

Zıplayan Fransızlar

 

Avatar sendromu

Arjiri diğer adıdır.Gümüşe ya da tozuna aşırı maruz kalan kişilerde cilt renginin mavi veya tonlarına dönüşmesiyle görülür

Arjiri

 

Gülme krizi

Özellikle Papua Yeni Gine’de görülen bir hastalık.Hasta gülmesine engel olamayıp,kaslar üzerindeki kontrol kaybedilip,ölüme kadar giden sonuçları vardır.

 

Genetik yok olma sendromu

Erkekler arasında görülür.Çin,Hindistan ve Japonya’da görülen br hastalık.Hasta penisinin küçüldüğüne ve sonunda yok olacağına inanır.

Koro Sendromu

 

Devamlı cinsel istek sendromu

Kişi her ortamda,her durumda uyarılmış haldedir.Ancak bu cinsel istekle bir tutulmamalıdır.Kişi orgazm yaşasa dahi bu durum devam eder.

Sürekli Cinsel Uyarılma

 

Sürekli balık kokmak

Hasta sürekli çürümüş balık gibi kokar.Maalesef tedavisi bulunmamakla birlikte,sadece kokunun keskinliğini azaltmak mümkün

Balık Kokusu Sendromu

 

İnek sendromu

Boantropi

Kişi kendini öküz veya inek zannedip,o şekilde davranır

Bir önceki yazımız olan Yumurta Dondurma Kimler İçin Uygulanabilir? başlıklı makalemizde yumurta dondurma hakkında bilgiler verilmektedir.


Kötünün Kötüsü Var Dedirten Muhtemelen Hiç Duymadığınız Hastalıklar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ