Kadına Dair Herşey

En Yeni Yazma Kenarı Örnekleri

En Yeni Yazma Kenarı Örnekleri

Her sezon değişen yazma modasına göre yazma kenarı örnekleri de şekillenmektedir. Çeyizlerin olmazsa olmazı olan ve günlük hayatta da sıkça kullandığımız yazmalar oldukça önemlidir. Bu yüzden her sezon hanımlar tarafından yeni modeller aranmakta ve elden ele bu modeller dolaşmaktadır. Özellikle çeyizler için modern el işlerini arayan genç kızlar yazma modası ile ve doğal olarak yazma kenarı örnekleri ile yakından ilgilenmektedir. Biz de sizin için yeni sezonun trent modellerini ve renklerini anlatan en yeni yazma kenarı örneklerini derledik.

yazma-ornekleri

Yeni Sezon Yazma Kenarı Örnekleri

Bu sezon yazmalarda eskiye nisbeten daha düz ve şık modeller tercih edilmektedir. Karmaşık geleneksel çiçek desenlerinin yerini daha az renkli şık modeller ve geometrik desenler almıştır. İnce veya kalın olabilen yazmalar bir çok boyutta kullanılmaktadır. Değişen bu yazma modasına bağlı olarak yazma kenarı örneklerinde de sade ve şık modeller tercih edilmektedir. Seçilen yazmaya göre belirlenen renklerin uyumu da oldukça önemlidir. Hafif tek renk yazmalarda geleneksel boncuk kullanılan modellerin yerini pullu hafif modeller almıştır.

Burada Ege Yazma Modellerini inceleyebilirsiniz.

Şıklık, estetik denince ilk akla gelen elbette iğne oyası yazma kenarı modelleridir. Doğal olarak bu sezon da iğne oyası oldukça tercih edilmektedir. Özellikle tek renk yazmalarla kullanılan yine tek renkten oluşan iğne oyası modelleri çok fazla görülmektedir. İğne oyasına hareketlilik katmak için beraberinde pullar da kullanılmaktadır. Tığ işi ile iğne oyasının birleştiği farklı modeller de vardır. Dediğimiz gibi tek renk yazmalar özellikle ev içi kullanımda çok revaçtadır. Bu yüzden yazmadan sarkan çok büyük modellerin yerine kullanımı kolay daha hafif ama şık modeller tercih edilir. Eski çiçek motiflerinin yerini de yaprak desenleri almıştır.

yazma-oyalari

Renk olarak yazmalarda çeşitlilik çoktur. Mor, eflatun, hardal ve toprak tonları en çok tercih edilen renklerdir. Buna göre yazma kenarı örnekleri de benzer renklerden seçilmektedir. Simli iplerin kullanımı her ne kadar yaygın olsa da iğne oyasında kullanımının zor olması bu sezon simli iplere olan ilgiyi azaltmıştır. Siz de modern ve şık görünmek istiyorsanız sitemizdeki modellere göz atmadan ve bizden fikir almadan yazma kenarı yapmaya başlamayın.

Bir önceki yazımız olan Gösterişli Tesettür Abiye Modelleri başlıklı makalemizde abiye modelleri, Gösterişli tesettür abiye ve Tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


En Yeni Yazma Kenarı Örnekleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ