Kadına Dair Herşey

Engelli Bebeği Olan Ailelerin Yaşadığı Zorluklar

Engelli Bebeği Olan Ailelerin Yaşadığı Zorluklar

çocuk sahibi olmak yeterince zor bir şeydir. Bir insanın tüm hayatını şekillendirmek zaten başlı başına çok zor bir olay. Buna bir de engelli daha doğrusu özel durumu olan çocuklar eklenince bu durum 2 katı daha zor oluyor. Bunun yeterince zor olması yetmezmiş gibi bir de biz normal olan insanların yaptıkları davranışlar eklenince bu durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu durumları biz diğer insanlar anlayalım diye bu galeri yapıldı. Tabi bir de özel durumlu çocuğu olan aileler onları anlayan insanların olduğunu bilsin diye hazırlandı.

  1. Bana bir şey olursa çocuğum ne yapar

engelli-bebek-1

Her ailenin düşüncesi çocuğuma bir şey olunca ben ne yaparım iken özel durumlu aileler bize bir şey olursa çocuğum ne yapardır.

  1. İnsanların şaşırtan bakışları

engelli-bebek-2

Bu çocuklar yaratık değil şu insanlara düzgün bakın normal bir insanmış gibi. İkide birde dönüp bakmayın. Ailelerin istediği tek şey onları görünce normal davranın

  1. İnsanların anlayışsızlıkları

engelli-bebek-3

Bu nedir ya dalga geçer gibi peki sen bir saniyede kör olabileceğini biliyor musun? Yardım etmezsin anladık bari zorluklar çıkartma

  1. Acımasız doktorlar

engelli-bebek-4

Bu doktorlar hayatımıza hamilelik sırasında girebiliyor. Önce bebek daha karnındayken engelli olacak diyip bütün hamilelik mutluluğunu berbat ediyorlar hem de aldırmalısın diye baskı uyguluyorlar. İnsan iki şey düşünüyor. Aldırmazsam bebeğe yaşamı boyunca acı verir miyim? Aldırırsam ya bebek engelli değilse?

Bu arada şunu da söyleyelim son olarak. Engelli doğar dedikleri bir çok çocuğun sağlıklı olarak doğduğunu duyuyoruz.

Bir önceki yazımız olan Bebek Ve Çocuklara Eğitici 7 Çizgi Film Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Engelli Bebeği Olan Ailelerin Yaşadığı Zorluklar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ