Kadına Dair Herşey

Erkekleri Kendine Bağlamanın Yolları

Erkekleri Kendine Bağlamanın Yolları

 

Kadınlar bazen ilişkilerinde erkekleri elinde tutma konusunda takıntı yapabiliyorlar. Bunda birçok farklı etken görülebilir ancak genel olarak kadınların kendilerini diğer kadınlara göre karşılaştırması, fiziksel ölçülerinden memnun olmadığı için beğenilmeyeceğini düşünmesi gibi değersizlik duyguları yatmaktadır.

Bu durum özellikle kendine bir erkeği bağlamak isteyen ve bunun için özel çaba gerçekleştiren kadınlar için geçerlidir. Aksi halde norma ilişki seyrinde erkeğin kadını beğenmediğini, ona uygun olmadığını hisseden bir kadın zaten ekstra bir çaba içine girmeyecektir.

Kadınlara Bazı Öneriler

Eğer çok sevdiğiniz sevgiliniz ya da eşiniz başka bir kişiye yöneliyorsa, size karşı bağlı olmadığını hissediyorsanız öncelikle bu durumun kabul edilir bir şey olmadığını bilmenizdir. Bazı kadınlar düzenlerini devam ettirmek adına başka sevgilisi olduğu halde eşiyle normal hayatına devam edebiliyor. Bunun üzerinde bir de erkeği eve yeniden bağlamak için çabalıyor. Bu gibi bir çabanız varsa, öncelikle kendinize değer vermeniz gerektiğinin farkına varmak hayati öneme sahiptir. Bu tip bir erkekle zaten ilişkiniz bitmiş demektir.

 

Yeni Bir İlişkideyseniz

iliskiEğer yeni başlayan bir ilişkideyseniz ve uzun süreli olarak bu ilişkiyi yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız, erkeklerin tipik davranışlarından yola çıkarak uzun vadede işe yarayacak bir etki sağlayabilirsiniz.

Bu duruma ihtiyaç olmasının nedeni aslında erkeklerde cinsellik ve ilişki mantığı içinde bu ayrımı yapmalarından kaynaklanır. Yani genelde hemen yaşanan cinsel ilişkilerde herhangi bir çaba vs. olmadığı için süre ve birbirine bağlılık da azalacaktır.

Erkeği Size Bağlamak İçin Kendinizi Zorlamayın

Yapılan en büyük ilişki yanlışlarından biri karşıdakine zorla bir şey yaptırmaya çalışmaktır. Erkek veya kadın bir insan size bağlanmak isterse zaten duygusal açıdan sizinle birliktelik kuracaktır. Bu bazen hemen olmayabilir, zaman gerekebilir. Bu gibi durumlarda aceleci olmamak işe yarayacaktır. Ama ilişkide erkeğin size bağlanması için ekstra bir çaba içine girerseniz bu başta kendinize yapmış olduğunuz bir saygısızlık olacaktır. Kendinizi sevin ve ortak noktada buluşabildiğiniz erkeklerle olmayı tercih edin. İlişkinin sağlam olması ve güvenilir temeller üzerine kurulmasını istiyorsanız bu sadece sizin çabanızla olmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Evlilikte Kamasutra başlıklı makalemizde kamasutra ve komik hakkında bilgiler verilmektedir.


Erkekleri Kendine Bağlamanın Yolları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ