Kadına Dair Herşey

Sabahları Uyanamayanlara Yatağı Terketmenize Yardımcı Olacak 9 İpucu

Sabahları Uyanamayanlara Yatağı Terketmenize Yardımcı Olacak 9 İpucu

Kabul edelim.İstisnala hariç bir çoğumuz bu problemi yaşıyoruz.Zaten bu yazıyı okuyorsanız,siz de o yatağı terk edemeyenlerdensiniz yani bizdensiniz.O yatağın içinde yaşadıklarımızı tarif etmeye gerek yok.Zaten malum şeyler.Burada anlatacaklarımız orayı nasıl terk edebileceğimizle alakalı.Nasıl yapabiliriz konusu ile ilişkili.Gerçi bazılarımız gece kaçta yatarsa yatsın yine zınk diye hep o istediği saatte uyanıyor ancak dediğimiz gibi bu yazı onlara yönelik değil.5 dakika daha,şu alarmı 2 dakika daha erteleyeyime inat,o yataktan nasıl çıkıcaz buradan buyrun..

Erken uyanabilmek için kendinize bir sebep bulun

erken-uyanmak

Mesela geceden yarın yapılacaklar listesi çıkarın ve en zor görevleri sabah saatlerine ayarlayın.Sabah saatleri insanların en yaratıcı ve üretken olduğu zamanlardır.Beyin yapacağınız işe konsantrasyona hazır durumdadır.Bakınız,bunu yaptıktan sonra olumlu değişikliklerin farkına varacaksınız.Mesela söylenen bir söz vardır.Uyanmak,hayallerinizi gerçekleştirmek için ilk adımdır.Uyanın,çıkın o yataktan.

Erteleme butonunu unutun

Erken kalkmak 2

Bakın hepimiz bunu yapıyoruz.Çekin o elinizi erteleme tuşundan.5 dakika daha,10 dakika daha derken geç kalıyorsunuz.O telefonu uzaklara koyun.Uzanacağınız yerde olmasın.O alarm çalıyorsa bahane üretmeyin.Eninde sonunda kalkacaksınız işte,kaçışınız yok.Ayrıca şunu çok net bir şekilde bilmeniz gerekiyor.Alarmı erteledikten sonra daldığınız uyku derin bir uyku olacak ve uyanmak iki kat daha zor olacaktır.

4 saatlik uyku yeterli değil

Ortalama günde uyumanız gereken süre,sağlıklı bir kişi için 6 saatten az değildir.Bu noktada bu süreden daha az saat uykuda geçiriyorsanız uynamanız da sıkıntılı olacaktır.Bedeninize dinlenmesi için gerekli olan süreyi mutlaka verin.Ve bunu sadece hafta içi değil,hafta sonları da uygulayın.

Daha erken uyandıysanız ,hemen o yataktan zıplayın hemen

Saatin alarmını 7ye kurduğunuzu ve 06:40’da uyandığınızı düşünün.20 dakikam daha var diyip uykuya geri dönmeyin.Kalkın o yataktan.Hem mazeret bulun kendinize.Güzel bir kahvaltı hazırlayın,saçlarınıza daha çok özenin.

Her gün aynı saatte uyanmaya çalışın

Erken kalkmak 1

Tamam bu biraz zor olabilir,hele ki hafta sonunda ancak her gün aynı saatte uyanırsanız beyniniz buna alışacak ve uyanmanız kolaylaşacaktır.

Zıplayın,zıplayın

erken-kalk

Yatakta demiyoruz.Bir ip de olabilir.Bu şekilde birkaç kere zıpladığınızda vücudunuzun enerji toplamasını sağlarsınız.Aynı zamanda vücudunuzun gece ürettiği toksinleri atmak için faydalı bir yöntemdir.

Germe hareketleri

Yatağın içinde yapmaya başlayabilirsiniz.Ani hareketlerden ve hızlı yapmaktan kaçının.5 ile 10 dakika arasında bunları yapmanız yeterli olur.

Bir bardak su için

Uyanmak için etkili yöntemlerden birisidir.Biraz limon ve bir çay kaşığı da bal ilave edebilirsiniz.Bu kokteyli için ve dünyayı fethedin.

Ve tabi ki güzel bir kahvaltı

Erken kalkmak 3

Yağlı ve çok şekerli gıdalardan kaçınmak suretiyle kahvaltı edin.Kahvaltının önemini burada anlatmaya gerek yok zaten.

 

 

Bir önceki yazımız olan Evinize Bambaşka Bir Hava Verecek Odalara Göre Çiçek Seçimi başlıklı makalemizde çiçek yetiştirme ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Sabahları Uyanamayanlara Yatağı Terketmenize Yardımcı Olacak 9 İpucu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ