Kadına Dair Herşey

Eşinizin İyi Bir Baba Olup Olmayacağını Gösteren 12 İpucu

Eşinizin İyi Bir Baba Olup Olmayacağını Gösteren 12 İpucu

Acaba iyi bir baba olacak mı?Bir bebek sahibi olmadan evvel,kendinize sorduğunuz en önemli sorulardan birisi de budur.Ağır bir yük ve sorumluluk isteyen ebeveynlikte eşler arasındaki uyum ve karakter de oldukça önemli bir konudur.İşte size eşinizin bu yükün altından hakkıyla çıkıp çıkamayacağını gösterecek olan tüyolar..

Etraftaki Çocuklar ile İlişkisi: Öncelikli olarak farklı çocuklar ile ilişkilerinden iyi bir baba olup olmayacağını anlamak mümkün. Kardeşi, yeğenleri gibi küçük çocuklar ile nasıl ilgilendiğini gözlemlemeniz gerekmektedir. Onlar ile kaliteli vakit geçirdiğini, eğlendiğini ve ihtiyaçlarını karşıladığını görürseniz o halde iyi bir baba olup olmayacağını anlayabilirsiniz.

iyi Baba Olmak1 (2)

Size Karşı İlgisi: Üşüdüğünüzü fark edip üzerinizi örtüyorsa, acıktığınızı fark edip yiyecek getiriyorsa o halde ileride çocuğunuz olduğunda onun da üzerine titreyeceğini anlayabileceksiniz.

iyi Baba Olmak2

Sizin Nazınıza Karşı İlgisi: Genel olarak erkeklerin trip olarak adlandırdığı bu duruma dayanamayan erkekler, çok fazla naz ve kapris çekememektedir. Fakat sizin tatlı ve minik kaprislerinize göz yumuyorsa o halde bebeğinizin de tüm nazlarına katlanacak demektir.

Ev İşlerinde Yardımcı: Bazen yoğun iş temposu içerisinde kadınların en çok ihtiyaç duydukları şey kuşkusuz ki yardımlardır. Özellikle de bebek doğduktan sonra annenin ev işi yükü ve bebek bakımı da artacaktır.

iyi Baba Olmak3 (2)

Sevgisini Her Daim Gösterebilme: Eğer sizlere her daim öperek, saçınızı okşayarak, güzel sözler söyleyerek şefkatli davranışlar içerisine giriyorsa, o halde minik bebeğiniz ile ilgilenirken ona da böyle ilgi ve alaka göstereceğinden emin olabilirsiniz.

iyi Baba Olmak4

Sakin Davranışlar Sergileyebilme: Her türlü durum karşısında oldukça sakin ve anlayışlı davranışlar içerisinde bulunabilen eşiniz, bebek olduktan sonra da aynı tutumları sergileyebilecek anlamına gelmektedir. Böylece ideal bir baba olacağına emin olabilirsiniz.

iyi Baba Olmak5 (2)

Maddi Açıdan Tutumlu Davranışlar: Bilindiği üzere bebek oldukça masraflı bir dönem içerisine girmenize neden olacaktır. Eğer eşiniz aile bütçesini kontrol altına alabiliyorsa o halde bebek doğduktan sonra da aile bütçesinde planlamayı ona bırakabilirsiniz.

iyi Baba Olmak6 (2)

Fedakâr Bir Eş Olması: Kendi rahatından çok sizi öncelikleri arasında tutuyorsa çok şanslısınız. Böylelikle sizin de yorgun olabileceğiniz dönemlerde destek olacağına emin olabilirsiniz.

iyi Baba Olmak8 (2)

İş Bölümü Yapabiliyorsa: Siz sofrayı hazırladığınızda eşiniz de sofrayı kaldırıyorsa o halde evde iş bölüşümü sağlanabilmiş demektir.

iyi Baba Olmak7 (2)

Kararlar Hakkında Fikir Paylaşımı: Her zaman siz ne derseniz haklı görmeyip daha iyi bir fikir sunabilen eşler sizin en karmaşık psikolojide olduğunuzda doğru kararla almanızı sağlayacaktır.

12

Ev İşlerinde Tamir ve Bakım: Eğer sabır ve itina ile kırılan, bozulan ev eşyalarınızda destek oluyorsa o halde bebek olduğunda da bu işlemlerine itina ile devam edecektir.

Eğlendiren ve Moral Veren Bir Eş: Bebek doğduktan sonra ruhsal yönden psikolojik bozukluklar yaşadığınız anlarda en büyük destekçiniz olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Eğitimi İçin Ebeveyn Eğitimi Şart başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Eşinizin İyi Bir Baba Olup Olmayacağını Gösteren 12 İpucu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ