Kadına Dair Herşey

Evinizdeki Eşyaların Rengi Ruh Halinize Yakından Etki Ediyor

Evinizdeki Eşyaların Rengi Ruh Halinize Yakından Etki Ediyor

Renklerin her alanda,her tasarımda etkisi oldukça büyüktür.Özellikle iç tasarımlarda,evinizi dekore ederken de oldukça büyük bir etkiye sahiptir.Evinizi dekore edecekseniz hangi renklerin hangi oda için daha olumlu bir etkiye sahip olacağını bilmeniz gerekir.Öyle ki bazı renk tonları ruh halinizi olumlu yönde değiştirebilir hatta sizi motive bile edebilir.Peki hangi renk nasıl bir izlenim yaratıyor ruh halimizde ve hangi renk hangi oda için daha uygun olabilir,buyrun inceleyelim.

 

Siyah renkli tasarım

siyah-dekorasyon

Siyah oldukça güçlü bir renktir.Hem yalın hem de zariftir.Vazgeçilmez renklerimizden bir tanesidir.Ancak bu rengi yatak odanız veya oturma odalarınız için pek tercih etmemenizi öneriyoruz.Ancak home-office tarzı bir oda için en uygun seçim olabilir.Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta,tüm odayı siyaha büründürmek olmamalı.Aralara açık renkli,renk katacak eşya veya kaynaklar uygulamanız daha doğru olacaktır.

 

Beyaz renk

beyaz-dekorasyon

Beyaz sade,zarif bir renktir.İç tasarımda canlı ve zengin bir görüntü sağlamayacaktır.Gösterişten uzak bir renktir.Bu rengi temiz,sade ve relax bir hava yaratmak için kullanabilirsiniz.

 

Mor renk

mor-dekorasyon

Daha önce duydunuz mu bilmiyoruz ama mor renk cinsel isteği arttıran bir renktir.Bu sebeple yatak odası için oldukça ideal bir renktir.Bilhassa gri ile kombin edildiğinde güzel sonuçları ortaya çıkabilen bir renktir.

 

Mavi renk

mavi-dekorasyon

Mavi renk hava ve su ile yakından ilişkili bir renk olmasından sebep,banyolarda kullanmak için ideal renktir.Mavinin açık tonları aynı zamanda yatak odaları için de ideal renktir.Turkuaz ve beyazın ise harika bir uyumu vardır.

 

Yeşil renkli dekorasyon

yesil-dekorasyon

Konu canlılık ve tazelik olunca çok az renk yeşil ile mukayese edilebilir.Yeşil rengin aynı zamanda sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi de mevcuttur.Bu sebeple yatak odası ve oturma odanız için kullanabileceğiniz renktir.

 

Kahverengi

kahverengi-dekorasyon

Kahverenginin klasik tarzda bir etki yaratmak için harika bir yapısı bulunur.Sıcak ve rahat ortamlar oluşturmak için tercih edilebilecek renktir.Güven,rahatlık ve huzur veren etkisi vardır.

 

Kırmızı

kirmizi-dekorasyon

Tutku ve enerjiyi kırmızı rengin çok iyi bir şekilde yansıttığına şüphe yoktur.Sohbet alanları için oldukça uygundur.Oturma odası gibi.Ancak unutmamanız gereken nokta kırmızıyı çok aşırıya kaçmadan kullanmanız olmalıdır.

 

Pembe

pembe-dekorasyon

Pembe tasarımcılar için ve kullanıcılar için her zaman sorunlu renklerden birisi olmuştur.Çünkü her zaman bayan rengi olarak bilinir ve herkes tarafından tercih edilmez.Ancak pembenin tonları ve bu renk mekanı oldukça lüks ve temiz gösterir.bakım evleri ve kreşler için en ideal renklerden birisidir.

 

Turuncu

turuncu-dekorasyon

Sıcak bir renktir.İnsana huzur veren yapısının haricinde iştah arttırıcı bir etkisi vardır insan psikolojisi üzerinde.Bu yüzden mutfaklar için ideal renktir.Ayrıca oturma odasında kullanarak misafirlerinize kendi evlerindeymiş gibi bir ferahlık verir.

 

Sarı renkte dekorasyon

sari-dekorasyon

Sarı renk canlılık katan ve enerjik bir renktir.Halı veya koltukta değerlendirildiğinde ortama heyecan katar ancak duvarlarda asla denemeyin.

Bir önceki yazımız olan Salonun Güzelliği Evin Güzelliğidir başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri, oturma odası ve salon dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Evinizdeki Eşyaların Rengi Ruh Halinize Yakından Etki Ediyor Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ