Kadına Dair Herşey

Ev Dekorasyonunda Beyaz Renk

Ev Dekorasyonunda Beyaz Renk

Ev Dekorasyonunda Beyaz Şıklığı

Evim evim güzel evim sözü dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın geçerlidir. İnsan ancak evinde rahat eder. Üstelik evinizi gönlünüze göre, zevk içinde ve gerçekten uyumlu döşemişseniz başka hiçbir yer ile kıyaslanamaz bir huzura kavuşursunuz.

Dekorasyon demek her şeyin birbiriyle uyum içinde olması anlamına da geliyor. Ve ev dekorasyonunda renk uyumları konusunu aklımıza getiriyor. Hangi tarz seçilirse seçilsin, ister oymalı klasik mobilyaları tercih edin, isterseniz modern çizgileri beğenin ya da köy hayatını çağrıştıran country tarzı dekorasyonu düşünün, sonuçta ev dekorasyonunda renk uyumu tarzdan ayrı olarak ele alınır.

beyaz-renk-dekorasyon

Beyazın Sağlam Bir Zemin Oluşturur

Dekorasyon konusunda beyaz renk öncelikle düşünülür. Çünkü beyaz her zaman mekanları daha geniş, daha ferah, daha aydınlık gösterir. Beyazın ışığı yansıtma özelliğidir bu etkiyi yapan. Ayrıca beyaz renk hemen her çeşit renk tonuyla uyum sağlayabilir. Canlı renklerle, pastel renklerle hatta siyah gibi tam kontrast bir renkle bile kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunda renk kombinleri yaratmak için beyaz çok ideal bir zemindir.

Ama Beyazı da Çok Abartmamak Gerekir

Fizikte bütün renklerin bir araya gelerek oluşturduğu beyaz rengin ev dekorasyonu konusunda yaratacağı tehlike sonuçta yaşadığınız mekanı bir hastane odasına benzetmesi olabilir. Sağlık kuruluşları beyazı özellikle tercih ederler, hastaları psikolojik olarak rahatlatır ama evinizi bu görünüşten kurtarmanız gerek. Beyaz renk dekorasyon konusunda her zaman diğer renklerden destek ister.

Beyaz ve Ahşap Uyumu

Evinizin gene havasını beyaz üzerine oluşturmak istiyorsanız ahşap ayrıntılar ile detaylandırmak ve denge kurmak zevkli bir tasarım olabilir. Beyaz mobilyayı tamamlayan ahşap masa ve sandalyeler, sağa sola konacak ahşap gazetelik gibi ayrıntılar ile beyaz salon dekorasyonları bir anda hareketlenebilir.

Aynı etkileri son zamanların gözde rengi gold ile de sağlayabilirsiniz. Beyaz koltukların üzerine atılmış gold rengi yastıklar, gene bu renk ile boyanmış lambalar hemen akla gelen düşünceler. Bu arada zemine gene hareketi sağlamak için renkli bir kilim koymayı düşünebilirsiniz. Bu durumda pencerelere asacağınız altın renkli düz perdeler çok şık duracaktır. Ev dekorasyonunda beyaz renk kullanmak zarafet, ferahlık ve temizlik demektir.

Bir önceki yazımız olan Manzarasıyla İç Geçireceğiniz Odalar başlıklı makalemizde manzaralı oda hakkında bilgiler verilmektedir.


Ev Dekorasyonunda Beyaz Renk Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ