Kadına Dair Herşey

Ev Dekorasyonunun Önemi

Ev Dekorasyonunun Önemi

Salonlar, evlerin en çok kullanılan ve misafirlerin ağırlarlandığı yerlerdi. Salonların iyi ve güzel dizayn edilmesi hem evin hem de ev sahibinin tarzını yansıtır.Kullandığınız salon dekorasyonu aksesuarları  iyi bir tarza sahip olup olmadığınız konusunda fikir verebilir. Ayrıca kullandığınız dekorasyon malzemeleri de hoşlandığınız şeyler hakkında ipucu verir. Örneğin mumlar daha romantik bir kişiliğe sahip olduğunuzu söyler, büyük kollu eskitme şamdanlar barok tarzı sevdiğinizi veya eski dokuma halılar antika düşkünlüğünüzü yansıtabilir.

Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonu nasıl olmalı konusunda bir çok fikir vardır.  Aşağıda hem küçük salon dekorasyonu hem de normal boyutlardaki salon dekorasyonu için önerileri bulabilirsiniz.

Duvar Rengi

Herşeyden önce duvarların rengini doğru seçmek gerekir. Mavi, yeşil, kırmızı ve siyah gibi koyu renkler odayı olduğundan da küçük gösterir. Ayrıca koyu renkler bir zaman sonra iç karartıcı olmaya başlar. O nedenle salon duvarlarını daha açık renklerde boyamak her zaman avantajlıdır.

Renkli Detaylar

Salonunuz küçük ise daha pastel renkleri kombinleyerek, duvarlarınıza uygun mobilyalar seçebilirsiniz. Ancak bu renksizlik sizi rahatsız ediyorsa kapılarınızı renkli boyatabilirsiniz. Bu hem mekana canlılık verir hem de sizin için değişik bir renk olmuş olur.

Halı Seçimi

Mobilyalarınıza uygun halı seçmeniz gerekir. Örneğin mobilyalarınız beyaz renkli ise pastel tonda modern bir halı çok şık durabilir.

Salon Şeklinize Göre Dekorasyon

Kare salon: Kare bir salonunuz varsa kare bir sehpa almalı ve karşılıklı koltuklar ile dekore etmelisiniz. Bu sayede samimi ve sıcak bir ortam yakalayabilirsiniz.

Dikdörtgen Salon: Genellikle yeni evlerin bir çoğunun salonu dikdörtgendir. Bu tarz salonlarda L model koltuklar çok şık durur. Ayrıca yine aynı şekilde dikdörtgen bir sehpa seçimi en uygunu olacaktır.

Küçük Salonlar İçin

Küçük salonlar için açılır kapanır mobilyalar her zaman işlevsel olacaktır. Yemek masası çok yer kapladığı için özellikle onu açılır kapanır seçmelisiniz. Ayrıca televizyon ünitesi yerine duvara monte edeceğiniz bir televizyon size yer konusunda tasarruf sağlayacaktır.

Üç boyutlu tablolar, duvar kağıtları veya aynalar duvarları daha derin salonunuzu daha geniş gösterir.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyon Uygulamaları başlıklı makalemizde dekorasyon için pratik öneriler, ev dekorasyonunda ayna kullanımı ve küçük ev dekorasyon örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Ev Dekorasyonunun Önemi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ